Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
03.08.2021, 15:00

RTVS spúšťa kampaň k výročiu spustenia vysielania na Slovensku

RTVS oslavuje 65. výročie televízneho a 95. výročie rozhlasového vysielania na Slovensku.

V tomto roku si RTVS pripomína dve významné výročia v televíznom aj rozhlasovom vysielaní. Pred 95 rokmi sa na Slovensku spustilo rozhlasové a pred 65 rokmi televízne vysielanie . 

„Spustenie rozhlasového vysielania bolo pred 95 rokmi pre Slovensko obrovským míľnikom a rovnako tak aj následné spustenie televízneho vysielania pred 65 rokmi. Výročie 95/65 vytvára pre nás všetkých ideálnu príležitosť, aby sme si pripomenuli, čím všetkým si rozhlasové a televízne vysielanie prešlo počas tohto obdobia, akým spôsobom ovplyvnilo našu históriu a akú úlohu plní v spoločnosti aj dnes,“ hovorí generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.

Oficiálne oslavy začnú v utorok 3. augusta spustením kampane 95/65. Výročie bude počas leta rezonovať aj v programe televíznych a rozhlasových okruhov.

V rámci marketingovej kampane RTVS pripravila nové televízne a rozhlasové jingle, televízne upútavky venované výročiam a originálny umelecký vizuál, ktorý bol inštalovaný na billboardovú plochu pri budove Slovenského rozhlasu na Mýtnej ulici v Bratislave.

​V rámci osláv pripravuje telerozhlas aj dva veľké eventy. Galaprogram k 95. výročiu začiatku rozhlasového vysielania RTVS odvysiela v sobotu 9. októbra v priamom prenose na všetkých rozhlasových okruhoch a zo záznamu aj na televíznej Dvojke.

Jednotka si pripomína výročie 95/65 počas leta vysielaním archívnych programov. V jesennej programovej štruktúre oslávi výročie v relácii Zlaté časy, zaradením reprízy seriálu Hniezdo a tiež špeciálnym televíznym eventom.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.