Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
09.08.2021, 16:25

Rádio Expres rozširuje svoje pôsobenie na trhu. Kupuje rádiá od J&T

Ide o rádiá Jemné a Europa 2. Transakciu musí schváliť regulátor.

Rádio Expres rozširuje svoje pôsobenie na trhu. Kupuje rádiá od J&T
Zdroj: Peter Mayer

Spoločnosť Bauer Media Audio, ktorej na slovenskom trhu patrí najpočúvanejšie Rádio Expres, uzavrela dohodu o kúpe dvoch rozhlasových staníc na Slovensku. Ide o rádiá Jemné a Europa 2. Obe rádiá obchodne zastupovala spoločnosť Radio Services, ktorá je súčasťou JOJ Media House. Kúpu musí schváliť Rada pre vysielanie a retransmisiu. V hre sú aj ďalšie rádiá: Vlna a Rádio Anténa Rock.

Prezident spoločnosti Bauer Media Audio Paul Keenan priblížil, že Slovensko je pre ich spoločnosť dôležitým trhom. „Táto transakcia predstavuje ideálnu príležitosť na rozšírenie našich aktivít. Rádiá Jemné a Europa 2 sú úspešné stanice s verným publikom a výborne dopĺňajú naše Rádio Expres.”

Bauer Media Group je jeden z najstarších európskych mediálnych domov, ktorý je na trhu už viac ako 140 rokov. V súčasnosti ho vlastní už piata generácia rodiny, pričom základom ich aktivít je vydavateľská a mediálna činnosť pre približne 200 miliónové publikum. Má viac ako 15 tisíc zamestnancov v 14 krajinách.

Generálny riaditeľ Rádia Expres Ivan Antala (na obrázku) doplnil, že najmä počas pandémie počet poslucháčov rozhlasu na Slovensku aj v mnohých ďalších krajinách stúpol. Bauer Media Audio chce na to nadviazať investíciou na našom trhu. „Tento krok nám umožní prilákať nových poslucháčov, predstaviť vzrušujúce zvukové inovácie a poskytnúť inzerentom ešte silnejšiu ponuku. Veľmi sa tešíme na spoluprácu s talentovanými tímami z rádií Jemné a Europa 2.”

Rádio Jemné, Europa 2 spolu s rádiami Vlna a Rádio Anténa Rock obchodne zastupovala spoločnosť Radio Services, ktorá patrila do portfólia JOJ Media House. Aká bola ich história?

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 61% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.