Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
22.08.2021, 12:30

Karin Ann sa ako prvá slovenská speváčka dostala na Spotify bilbord v New Yorku

Speváčku označujú za slovenskú Billie Eilish.

Karin Ann sa ako prvá slovenská speváčka dostala na Spotify bilbord v New Yorku
Zdroj: Karin Ann

Karin Ann je 19-ročná slovenská umelkyňa, ktorá spieva o aktuálnych a tabuizovaných témach. Jej tvorbu si už všimli aj prestížne médiá ako The New York Times, MTV, Noctis či Bild, ktoré ju označujú za vychádzajúcu slovenskú pop star Generácie Z a tiež ju prirovnávajú k Billie Eilish. 

Najnovší singel „in company" (v preklade v spoločnosti) upútal pozornosť Spotify, ktorý ho zaradil do svetového playlistu EQUAL Global. Karin sa navyše dostala na digitálny bilbord priamo na newyorské námestie Times Square. Prestížne umiestnenie na obrazovke Spotify na jednom z najrušnejších miest sveta získala Karin ako historicky prvá slovenská umelkyňa. Zo susednej Českej republiky sa to v minulosti podarilo iba dvom speváčkam – Ewe Farnej a Lenny.  

Veľmi sa z toho teším. Moja hudba sa tak môže dostať k ďalším ľuďom, ktorým môže pomôcť, ak sa stotožnia s tým, o čom spievam,“ reagovala speváčka, ktorá minulý rok vydala debutové EP „lonely together". Vzápätí absolvovala dvojmesačné turné s poľskou hviezdou Sanah, počas ktorého vyvolala rozruch v Poľsku, keď v tamojšej konzervatívnej národnej televízii verejne podporila LGBT+ komunitu odetá do dúhovej vlajky.

Aktuálny singel a videoklip in company" patrí k EP, ktoré by malo vyjsť začiatkom budúceho roka. Je o tom, aký osamelý a uväznený sa môže človek cítiť vo vlastnej hlave bez ohľadu na to, či je sám alebo v miestnosti plnej ľudí. Text napísala Karin, o hudobnú produkciu sa postaral Tomi Popovič a mixáž mal na starosti americký zvukový inžinier a viacnásobný držiteľ ocenenia Grammy Tony Maserati, ktorý už spolupracoval aj s Beyonce, Lady Gaga či The Black Eyed Peas.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.