Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
25.08.2021, 20:00

Regulátor pokutoval Joj a RTVS. Sťažnosť na Dámsky klub vyhodnotil ako neopodstatnenú

Rada zároveň udelila licenciu novej televízii JOJ Šport a schválila predaj rádií Jemné, Europa 2 a Vlna.

Regulátor pokutoval Joj a RTVS. Sťažnosť na Dámsky klub vyhodnotil ako neopodstatnenú
Zdroj: RTVS

Rada pre vysielanie a retransmisiu sa na svojom dnešnom zasadnutí zaoberala ďalšími sťažnosťami divákov na vysielanie televízií a rádií. Regulátor udelil pokuty televíziám Joj a Dvojke RTVS, počas pandémie ich však ukladá na najnižšej zákonom prípustnej úrovni.

Rada zároveň udelila licenciu na celoplošné digitálne vysielanie televíznej programovej služby JOJ Šport a schválila predaj rádií Jemné, Europa 2 a Vlna.

Pokutu 3319 eur udelil regulátor televízii Joj (vysielateľ MAC TV) za to, že 17. decembra minulého roka odvysielal program Súdna sieň, v ktorom neboli titulky zosynchronizované so zvukovou stopou programu a osobám so sluchovým postihnutím tak neumožnili porozumieť jeho obsahu. Vysielateľ tiež dostal pokutu 663 eur. Program Komorník odvysielaný 2. januára označil za nevhodný pre maloletých divákov do 12 rokov, hoci obsahoval vulgárne aj obscénne vyjadrovanie a mal byť klasifikovaný ako nevhodný pre maloletých do 15 rokov.

Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) dostal pokutu 3319 eur. Telerozhlas odvysielal 8. januára o cca 8.3

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 73% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.