Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
25.08.2021, 20:55

Facebook na skúšku umožní hlasové hovory priamo v hlavnej aplikácii

Používatelia tak nebudú musieť otvárať aplikáciu Messenger.

Facebook na skúšku umožní hlasové hovory priamo v hlavnej aplikácii
Zdroj: Facebook

Americká spoločnosť Facebook niektorým používateľom svojej rovnomennej sociálnej siete skúšobne umožní hlasové hovory a videohovory priamo v hlavnej aplikácii. Používatelia tak nebudú musieť otvárať aplikáciu Messenger, ktorú firma pred rokmi od svojej hlavnej aplikácie oddelila.

Facebook se teraz snaží prepájať komunikáciu medzi svojimi aplikáciami. Vlani v septembri firma prepojila svoju komunikačnú službu Messenger s aplikáciou na zdieľanie fotografií Instagram. Používatelia týchto dvoch aplikácií si tak môžu navzájom posielať správy a hovoriť spolu, aj keď majú nainštalovanú len jednu z nich.

Časom chce Facebook do tejto kombinácie zapojiť tiež komunikačnú aplikáciu WhatsApp. Zároveň však upozornil, že na využitie všetkých funkcií na posielanie textových správ a na hlasové hovory a videohovory by ľudia mali naďalej používať aplikáciu Messenger.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.