Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
25.02.2013, 15:04

Rádio Expres sa stalo súčasťou portfólia Bauer Media Group

Najpočúvanejšie rádio na Slovensku dnes zmenilo majiteľa.

Rádio Expres sa stalo súčasťou portfólia Bauer Media Group

Doterajší vlastník Rádia Expres, americká spoločnosť Emmis Communications a spoločnosť Bauer Ausland 1, ktorá patrí pod nemeckú mediálnu skupinu Bauer Media Group, dnes uzavreli obchod, ktorým prechádza 100%-ný podiel v spoločnosti D.Expres na nemeckú spoločnosť.

 

D.Expres, a.s. je spoločnosť prevádzkujúca Rádio Expres a vlastniaca mediálnu agentúru Expres Media a spoločnosť Expres Net, ktorá zriaďuje a prevádzkuje siete rozhlasových vysielačov. Rádio Expres je od roku 2005 najpočúvanejšie rádio na Slovensku, ktoré pokrýva svojím signálom 88% Slovenska a má 887 000 denných a viac ako 1,5 milióna týždenných poslucháčov.

 

Teším sa, že náš nový majiteľ je silná a rešpektovaná spoločnosť Bauer Media. Považujem za vynikajúce, že pôsobia na zahraničných rozhlasových trhoch, čo nám v budúcnosti môže priniesť inšpiráciu aj možnosti spolupráce. Teším sa na nové príležitosti, ktoré k nám prichádzajú s touto zmenou,“ uviedla generálna riaditeľka Rádia Expres Eva Babitzová.

 

V Bauer Media Group sa veľmi tešíme z tejto príležitosti rozšíriť náš rádio biznis. Popri tlači a online produktoch vidíme rádio ako veľmi dôležitú súčasť biznis stratégie našej spoločnosti“ vysvetľuje dôvod kúpy Rádia Expres Dr. Eckart Bollmann, člen predstavenstva Baur Media Group. „S Rádiom Expres rredozširujeme naše portfólio o veľmi úspešnú rozhlasovú stanicu, ktorá je so svojím formátom „Hot Adult Contemporary“ najobľúbenejšia v cieľovej skupine 20 – 49 rokov.

 

Bauer Media Group je jedna z najväčších a najúspešnejších mediálnych spoločností vo svete, ktorá vydáva viac ako 570 magazínov, ponúka viac ako 300 digitálnych produktov a vysiela pre milióny ľudí cez svojich 50 rádio a TV staníc. Na Slovensku pôsobí od roku 2007 prostredníctvom dcérskej spoločnosti Bauer Media Sk, ktorá vydáva napríklad Rytmus života, Eurotelevíziu, Telemagazín a viaceré ďalšie tituly.

 

 

Zdroj: red

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.