25.08.2014, 13:00

Môže vzniknúť najväčší fastfood na svete. Burger King chce kúpiť konkurenta

Burger King rokuje o kúpe konkurenčnej siete Tim Horton. Po zlúčení by vytvorili tretiu najväčšiu spoločnosť s rýchlym občerstvením na svete.

Môže vzniknúť najväčší fastfood na svete. Burger King chce kúpiť konkurenta

Americký reťazec reštaurácií Burger King rokuje o kúpe kanadskej konkurenčnej siete Tim Hortons, ktorá je známa najmä svojimi šiškami. Po zlúčení by vytvorili tretiu najväčšiu spoločnosť s rýchlym občerstvením na svete, ktorá bude kótovaná na burze v Kanade. Informovali o tom agentúry AP a DPA.

Oba reťazce cez víkend oznámili, že majoritný vlastník Burger King, spoločnosť 3G Capital, by vlastnila väčšinový podiel aj v novej firme a zvyšok by sa rozdelil medzi ďalších akcionárovBurger King a Tim Hortons. Oba reťazce by pokračovali v prevádzke pod vlastnými značkami, ale delili by sa o náklady na služby.

V prípade dohody bude mať nová spoločnosť 18 000 reštaurácií v  100 krajinách sveta a jej tržby dosiahnu zhruba 22 miliárd USD (16,58 miliardy eur). Sídlo novej firmy bude v Kanade, ktorá má výhodnejšie daňové zákony, čo sa určite nebude páčiť americkej vláde.

Trhová hodnota kanadskej siete reštaurácií Tim Hortons sa odhaduje na 8,4 miliardy USD a Burger Kingu na 9,6 miliardy USD.

Zdroj: TASR

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.