Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
28.01.2016, 10:49

Akty X sú znova otvorené. Sledovanosť dopadla nad očakávanie

Prvé dve časti novej minisérie sa stretli u slovenských divákov s úspechom.

Akty X sú znova otvorené. Sledovanosť dopadla nad očakávanie

Seriál Akty X sa vrátil na obrazovky televízií vo forme minisérie. Na Slovensku šesť nových epizód vysiela televízia PLUS, a to len dva dni po premiére v Spojených štátoch. Včerajšia premiéra prvej časti na PLUS-ke dosiahla sledovanosť 4,2 % a podiel 11,1 % v cieľovej komerčnej skupine 12-54. Druhá epizóda dosiahla sledovanosť 3.9 % a podiel 12,2 %. Prvú epizódu si pozrelo 204-tisíc divákov starších ako 12 rokov, druhú epizódu si pozrelo 182-tisíc divákov. Stanica PLUS mala včera vďaka tomu najlepší share v prime time v oboch cieľovkách za posledný rok. V cieľovej skupine 12-54 dosiahla lepší podiel naposledy 13. 3. 2015 a v cieľovej skupine 12+ dokonca lepší share ako včera PLUS-ka vlani nedosiahla.

V prvých dvoch častiach sa opäť stretli špeciálni agenti Fox Mulder (David Duchovny) a vedkyňa Dana Scullyová (Gillian Anderson), ktorí v rokoch 1993-2002 vyšetrovali pre FBI neriešiteľné prípady paranormálnych javov uložené v zložke Akty X. Potom sa ich pracovné aj súkromné vzťahy rozpadli a Mulder pracoval ako televízny moderátor. V roku 2016 sa znova dali dovedna ako partneri, aby spoločne vyšetrili šesť nových mysterióznych prípadov a našli odpovede na staré otázky. Mulder však prináša nové dôkazy, že prípady únosov ľudí mimozemšťanmi boli len zinscenované podvrhy.

Už v roku 1993, kedy sa seriál Akty X dostal prvýkrát na televízne obrazovky, sa stal fenoménom. Vo vysielaní vydržal celých deväť sérii, čo je už úctyhodná doba. V prepočte na časti to znamená spolu 202 epizód. Medzitým sa dočkal aj dvoch filmových spracovaní, ktoré sa dostali do kín. Najprv ešte počas vysielania v roku 1998 a druhýkrát v roku 2008, šesť rokov po skončení seriálu v roku 2002.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.