Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
29.06.2016, 13:24

Slovensko predsedá rade EÚ. RTVS bude vysielať do celého sveta

RTVS prinesie živé vstupy, analýzy, rozšírené spravodajstvo aj v angličtine a špeciálne relácie.

Slovensko predsedá rade EÚ. RTVS bude vysielať do celého sveta

Slovensko privíta európskych ministrov a expertov. RTVS prinesie to najpodstatnejšie nielen divákom a poslucháčom na Slovensku, signál zabezpečí aj pre zahraničných vysielateľov a médiá.

Nové spravodajské formáty budú aj v angličtine

Špeciálne zostavené redakčné tímy, ktoré sa zameriavajú na európske témy, prinesú v rozhlasovom aj televíznom vysielaní viaceré spravodajsko-publicistické formáty. Jednotlivé relácie budú nasadené v hlavnom vysielacom čase. Práve kvôli nadchádzajúcemu predsedníctvu Slovenska Rade EÚ (ďalej len SK PRES 2016) RTVS už pred rokom posilnila počet korešpondentov v Bruseli. Okrem spravodajských relácií v televíznom a rozhlasovom vysielaní budú pravidelne rozšírené aj Ranné Správy RTVS na Jednotke, ktoré už 1. júla 2016 prinesú špeciálne hodinové vysielanie. Súčasťou mimoriadneho vysielania budú aj ďalšie relácie, ako napríklad každodenné správy v anglickom jazyku, ktoré bude RTVS vysielať na Rádiu FM.

Centrom diania budú reprezentatívne priestory Reduty

Na projekte sa podieľajú desiatky technických, výrobných a redakčných pracovníkov slovenských verejnoprávnych médií. RTVS zohrá pri všetkých udalostiach v Bratislave úlohu tzv. hostbroadcastera – počas takmer päťdesiatich rokovacích dní budú v priestoroch bratislavskej Reduty dislokované personálne a technické kapacity RTVS -  kamery, osvetlenie, prenosové vozy, satelitné vozy, servery a pod. Tieto zariadenia využije RTVS na výrobu živého signálu, ako aj spracovaných záznamov, ktoré poskytne všetkým akreditovaným novinárom a prostredníctvom siete Európskej vysielacej únie (EBU) a internetu aj stovkám vysielateľov a novinárov po celom svete. Počas rokovacích dní bude technika a pracovníci RTVS k dispozícii takmer nepretržite.

Slávnostné zahájenie predsedníctva Slovenska v EÚ

Zahájenie leta bude pre RTVS v znamení otvorenia Predsedníctva Slovenska v Rade EÚ. Úvodný slávnostný koncert z novej budovy SND budú mať možnosť diváci sledovať  1. júla 2016, 20.25 na Jednotke. Nasledujúci deň, v sobotu, 2. júla 2016 o 20.15 na Dvojke prinesie RTVS koncert VIVA Európa, v rámci ktorého sa predstaví veľký miešaný zbor zložený z umelcov zo všetkých 28 členských krajín EÚ.

Na Slovensku sa budú konať aj mnohé ďalšie významné zasadnutia, ako je napríklad Summit regiónov, či zasadnutia predstaviteľov parlamentov Európskej únie, preto RTVS do vysielania zaradila špeciálne formáty aj v dňoch týchto zasadnutí. O dianí počas SK PRES 2016 bude verejnoprávne televízia podrobne informovať v spravodajských reláciách RTVS, v mobilnej aplikácii a Facebooku Správy RTVS, či na internetových stránkach www.rtvs.sk.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.