Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
15.08.2016, 10:42

Erik Tomáš končí na ministerstve. Vracia sa k Ficovi

Bude pôsobiť ako poradca pre médiá.

Erik Tomáš končí na ministerstve. Vracia sa k Ficovi
Zdroj: TASR/Andrej Galica

Erik Tomáš končí na poste štátneho tajomníka ministerstva školstva. Vracia sa k predsedovi vlády Robertovi Ficovi (Smer-SD), ktorému bude robiť poradcu pre médiá. Poslaneckého mandátu sa nevzdá. Oznámil to dnes na sociálnej sieti Facebook.

"Vraciam sa k premiérovi, dohodli sme sa na spolupráci. Svoje rozhodnutie vzdať sa postu štátneho tajomníka som oznámil na porade vedenia Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR," píše na sociálnej sieti.

Pri premiérovi bude pôsobiť ako poradca pre médiá. "Zároveň si ponechám aj poslanecký mandát. Táto dvojúloha je pre mňa nová a nesmierne náročná výzva. Pristupujem k nej s rešpektom," doplnil.

Premiér v poslednom čase komunikuje s médiami len obmedzene. Vyhýba sa priamej konfrontácii s novinári, zväčša poskytuje len jednostranné vyhlásenia. Minulý týždeň zverejnil na Facebooku video, ktoré venoval novinárovi z Televízie Markíza. Kritizoval v ňom spôsob, akým si robí svoju prácu. Okrem toho použil Fico viacero osobných invektív, prirovnal ho záchodovému pavúkovi.

Tomáš začínal ako redaktor. Z televízie Markíza odišiel robiť hovorcu ministrovi vnútra Robertovi Kaliňákovi. V minulom volebnom období bol šéfom Ficovej komunikácie.

V marcových parlamentných voľbách ho zvolili za poslanca Národnej rady SR. V parlamente sa však dlho neohrial, odišiel robiť štátneho tajomníka na ministerstvo školstva. Na jeho poslanecký mandát nastúpil náhradník.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.