Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
05.09.2016, 12:10

Tvoja tvár znie povedome víťazom nedeľného prime time. Neprekonala však čísla z marcového štartu

Česko Slovensko má talent je ďaleko od čísiel lídra.

Tvoja tvár znie povedome víťazom nedeľného prime time. Neprekonala však čísla z marcového štartu
Zdroj: TV Markíza

V nedeľu večer uviedla televízia Markíza druhú sériu zábavnej súťaže Tvoja tvár znie povedome. Konkurenčná televízia JOJ v rovnakom čase vysielala talentovú šou Česko Slovensko má talent. Od začiatku bolo jasné, že pôjde o zaujímavý súboj. Ten sa aj udial.

Víťazom nedeľňajšieho prime-time sa stala markízacka šou Tvoja tvár znie povedome. K televíznym obrazovkám prilákala v cieľovej skupine 12+ až  549-tisíc divákov. V komerčne zaujímavej skupine dosiahla  vyšší rating 11,2 percent a trhový podiel 35,7 percent. Stala sa tak najsledovanejším programom nedeľného večera. Pre porovnanie, pri štarte v marci (6.3.) dosiahla šou Markízy  13,7 percentný rating a 38,2 percentný podiel na trhu. 

V nedeľu večer súperila šou Tvoja tvár znie povedome s konkurenčnou už šiestou sériou talentovej šou Česko Slovensko má talent. Tá získala v komerčne zaujímavej cieľovej skupine 8,8 percentný rating a 23,7 percentný share na trhu. V porovnaní s uplynulým rokom sledovanosť tohto formátu poklesla.

Minulý rok na jeseň prvá časť piatej série štartovala s rekordnými číslami: 11,7 percentným ratingom a 36,6 percentným share v skupine 12 -54. Vtedy však Česko Slovensko má talent nemala proti sebe takého ťažkého súpera ako je momentálne Tvoja tvár znie povedome. JOJ-ka riskovala, ale výsledok, ktorý včera dosiahla je porovnateľný s filmovými hitmi, ktoré zaradila proti Tvojej tvári v marci a apríli tohto roka.

Zatiaľ čo televízia Markíza vysiela Tvoju tvár raz týždenne, JOJ-ka zaradila talentovú šou do vysielania aj v stredu. Vtedy sa v konkurencii stretne s novou dobrodružnou reality šou Markízy Ostrov.

Tretím najsledovanejším programom nedele sa stala kvalifikácia MS 2018 - futbalový zápas Slovensko - Anglicko. Jednotka ho vysielala v podvečernom čase a v komerčne dôležitej cieľovej skupine dosiahla 8,6 percentný rating a 29,9 percentný share.

Pozrite si top momenty nedeľnej šou Tvoja tvár znie povedome:

Andrej Bičan ako Kráľ Juline - Ja tak rád trsám, trsám.

Svätopluk Malachovský, víťaz prvého večera 2. série, sa predviedol "v koži" Arethy Franklin. Zaspieval pieseň Respect.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.