Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
30.09.2016, 08:33

Towercom rozširuje pokrytie. Prvý multiplex bude mať na Slovensku 90 percentné pokrytie

Ponuku Voľnej telky si bude môcť na Slovensku pozrieť už takmer každá slovenská domácnosť.

Towercom rozširuje pokrytie. Prvý multiplex bude mať na Slovensku 90 percentné pokrytie
Zdroj: archív Hnonline.sk

Spoločnosť Towercom, poskytovateľ služieb digitálneho terestriálneho vysielania na Slovensku, pokračuje v ďalšom rozvoji digitálneho terestriálneho vysielania DVB-T. V najbližších týždňoch spustí 10 nových vysielačov 1. celoplošného multiplexu, v ktorom sa momentálne šíria stanice: Wau, Dajto, TV Lux, TV8. Šírenie týchto staníc je súčasťou ponuky Voľnej telky a pre diváka je bezplatné. 

V týchto dňoch Towercom uvádza do prevádzky vysielač v prvej lokalite konkrétne Rožňava – Dievčia skala., kde už diváci môžu prijímať aj ponuku 1. multiplexu s televíznymi stanicami WAU, Dajto, TV Lux a TV8. Ďalšie vysielače by mali byť uvedené do prevádzky v októbri, zvyšné v novembri tohto roku. Do konca novembra by sa pokrytie malo rozšíriť na 90 percent obyvateľov Slovenska.  

Towercom odporúča zákazníkom Voľnej telky v nových lokalitách:  "aby na svojich DVB-T prijímačoch alebo televízoroch, spustili automatické vyhľadanie nových TV staníc". 

Plánovaný časový harmonogram spustenia ďalších vysielačov:

Prehľa rozširovania 1. multiplexu
Zdroj: Towercom

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.