Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
03.09.2021, 18:10

Víkendové politické relácie sú späť. Diskutovať prídu Heger, Matovič s Kamenickým aj Kollár s Pellegrinim

Prinášame prehľad tém a hostí vo víkendových politických reláciách.

Víkendové politické relácie sú späť. Diskutovať prídu Heger, Matovič s Kamenickým aj Kollár s Pellegrinim
Zdroj: TASR

Po letnej prestávke sa do éteru vracajú víkendové politické diskusie. Pozvanie to štúdií prijali premiér Eduard Heger, predseda parlamentu Boris Kollár, ale aj ministri Igor Matovič a Branislav Gröhling. Oponentami im budú Ladislav Kamenický zo Smeru-SD a Peter Pellegrini z Hlasu-SD. Témami diskusií budú situácia na prokuratúre a v polícii či snaha opozície o predčasné voľby, ale aj prípravy na tretiu vlnu pandémie.

Hosťom rozhlasových Sobotných dialógov bude v sobotu, 4. septembra od 12.10 hod, premiér Eduard Heger (OĽaNO). Moderátorka Marta Jančkárová bude s predsedom vlády diskutovať o aktuálnej politickej, epidemickej a spoločenskej situácii. 

V nedeľu 5. septembra sa vrátia na obrazovky televízií všetky tri politické diskusie.

Na TA3 budú hosťami relácie V politike premiér Eduard Heger (OĽaNO) a v ďalšom bloku minister školstva Branislav Gröhling (SaS) s hlavnou odborníčkou ministerstva zdravotníctva pre pediatriu Elenou Prokopovou.

Ministri financií prvýkrát v dueli

Hosťami relácie O 5 minút 12, ktorú vysiela Jednotka RTVS, budú minister financií Igor Matovič (OĽaNO) a exminister financií z predchádzajúcej vlády Ladislav Kamenický (Smer-SD).

Témami diskusie budú boj s korupciou v kontexte aktuálnych zrušení obvinení zo strany Generálnej prokuratúry, boj s pandémiou, prípravy na tretiu vlnu a tiež očkovacia lotéria. Moderátor Marek Makara sa bude politikov pýtať aj na dosahy koronakrízy na hospodárstvo, možnosti ozdravenia verejných financií a hľadanie dohody na daňovo-odvodovej reforme.

Televízia Markíza pozvala do štúdia Na telo predsedu parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina) a predsedu Hlasu-SD Petra Pellegriniho.

Témou diskusie bude rozhodnutie generálneho prokurátora Maroša Žilinku, ktorý zbavil obvinení exšéfa SIS Vladimíra Pčolinského, oligarchu Jaroslava Haščáka či podnikateľa Zoroslava Kollára, ale aj deklarácia Hlasu-SD žiadajúca čo najskoršie referendum o predčasných voľbách. K žiadosti by sa pripojilo aj hnutie Sme rodina, ak by sa opakovalo obvinenie ako v prípade ich kandidáta Pčolinského. Diskusiu moderuje Michal Kovačič.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.