Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
21.10.2016, 14:52

RTVS zvýšila svoje príjmy o takmer tri milióny eur

Rada RTVS schválila zmenu rozpočtu verejnoprávnej televízie.

RTVS zvýšila svoje príjmy o takmer tri milióny eur
Zdroj: Peter Mayer / HN

Návrh zmeny rozpočtu RTVS na rok 2016 prerokovala a schválila na dnešnom zasadnutí Rada Rozhlasu a televízie Slovenska.

Z dokumentu vyplýva, že celkové príjmy RTVS sa zvyšujú o 2,94 milióna eur, čo po tejto zmene predstavuje celkovú sumu 136 miliónov eur. Táto zmena zároveň zvyšuje celkové výdavky RTVS o 1,94 milióna eur, ktoré sú po zmene plánované vo výške 134,3 miilóna eur. Výška kapitálových výdavkov sa v druhej zmene rozpočtu zvyšuje celkovo o 1,14 milióna eur a je plánovaná vo výške 6,86 mil. eur. 

Rada prerokovala a vzala na vedomie aj zmenu v položkách dodatku Zmluvy so štátom na rok 2016, pričom celkový príspevok vo výške 20,93 milióna eur ostáva nezmenený. Zároveň prerokovala a berie na vedomie aj návrh dodatku č.5 Zmluvy so štátom na rok 2017. Ten predpokladá príspevok vo výške 26 miliónov eur, z toho pre rozhlasové vysielanie 2,7 eur, pre televízne vysielanie 19,3 milióna eur, na účelové investičné projekty 3 milióny eur a na zabezpečenie vysielanie do zahraničia 1 milión eur.

Zmena rozpočtu RTVS je druhou v tomto roku. Prvú zmenu Rada RTVS schválila 31. marca. Zmeny schvaľuje v prípade, ak sa RTVS napríklad podarí získať viac príjmov, ako bolo v rozpočte naplánovaných.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.