Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
26.10.2016, 14:01

Václav Mika po mimoriadnom zasadnutí Rady RTVS: obvinenia zamestnancov RTVS preskúma komisia

Členom internej komisie RTVS bude aj zástupca Českej televízie.

Generálny riaditeľ RTVS Václav Mika po kauze zverejnenej komunikácie medzi redaktormi RTVS na čele so šéfom spravodajstva RTVS Lukáša Diku a poslanca Gábora Grendela vydal po mimoriadnom zasadnutí Rady RTVS stanovisko, ktoré uverejňujeme v plnom znení:

"Na rokovaní Rady RTVS som sa jasne vymedzil voči akýmkoľvek snahám zasahovať do integrity RTVS vrátane personálnych zásahov. Zdôrazňujem, že za týmto stanoviskom stojí celé vedenie RTVS. Rada RTVS nakoniec tiež jasne deklarovala, že jej dnešné zasadnutie nesleduje tieto ciele.

Zároveň v záujme predísť akýmkoľvek diskusiám na základe nepotvrdených skutočností a snahám poškodiť dobré meno RTVS a dôveryhodnosť spravodajstva RTVS, zriadim komisiu na interné preskúmanie redakčných výstupov v súvislosti s obvineniami zamestnancov RTVS.

 Komisia bude vytvorená ako dočasný interný orgán RTVS. O výsledkoch jej skúmania bude informovať generálneho riaditeľa RTVS a aj príslušnú komisiu, ktorú zriaďuje Rada RTVS. Tento typ komisie zodpovedá štandardným postupom v tradičných verejnoprávnych európskych médiách a tento model je známy a overený aj v rámci EBU ako našej zastrešujúcej organizácie a preto som sa rozhodol uplatniť spomínané štandardné, overené a najlepšie riešenie.

 Po dohode s generálnym riaditeľom Českej televízie som si do tejto komisie dovolil nominovať aj zástupcu ČT, ktorým bude Michal Kubal, vedúci redaktor zahraničného spravodajstva Českej televízie a moderátor hlavnej spravodajskej relácie ČT Události.

 Čo sa týka osoby p. Lukáša Dika, dnes ráno bol doručený jeho osobný list adresovaný predsedovi a členom Rady RTVS. V súvislosti s uvedenými opatreniami budem akceptovať návrh Lukáša Dika a na osobnom stretnutí sa s ním dohodnem konkrétne podmienky. Zdôrazňujem, že v žiadnom prípadne nejde o personálne opatrenie RTVS, Lukáš Diko naďalej ostáva riaditeľom sekcie spravodajstva, športu a publicistiky, ale dočasne nebude svoju funkciu vykonávať a rovnako nebude vstupovať do činnosti komisie, ako to aj sám navrhuje.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.