Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
29.10.2016, 15:26

Panelák sa vráti na obrazovky. Nové časti začne vysielať TV Joj budúci rok

Informoval o tom Marcel Grega, riaditeľ Joj Group.

Panelák sa vráti na obrazovky. Nové časti začne vysielať TV Joj  budúci rok
Zdroj: TV JOJ

Seriál Panelák bol dlhé roky neoddeliteľnou súčasťou vysielacej štruktúry televízie Joj. Na mieste, kde to žilo neuveriteľných sedem rokov, sa začiatkom leta 2015 zavreli brány a v Paneláku na Geologickej zhaslo svetlo.

Pri príležitosti blížiaceho sa 15. výročia sa televízia Joj rozhodla seriál opäť vrátiť na televízne obrazovky. 

„Veľkým dielom prispel k budovaniu silnej značky televízie Joj a nie je snáď nikto, kto by ho nepoznal. Získal si vzácne veľkú a vernú základňu divákov, vďaka ktorej sa stal najdlhšie vysielaným seriálom na Slovensku. Jojka budúci rok oslávi 15. výročie a jeden z jej najúspešnejších programov bude pri tom. Panelák sa stal fenoménom a cítime, že stále má čo ponúknuť. V roku 2017 sa tak vráti na obrazovky s novými časťami, ktoré už postupne začínajú vznikať,“ oznámil na svojom facebookovom profile generálny riaditeľ Joj Group Marcel Grega

Panelák v číslach

Prvá klapka seriálu Panelák padla v januári 2008, pričom prvá epizóda bola na Joj-ke odvysielaná 18. februára 2008 o 21:15. Prvým hudobným hosťom bola skupina Desmod, ktorá naspievala úvodnú pieseň Lavíny. Finálna epizóda seriálu bola odvysielaná 17. júna 2015 o 20:30.

Za sedem a pol roka sa dovedna natočilo 15 sérií, čo bolo spolu 1309 epizód. Trvalo to 1592 natáčacích dní, čo je zhruba 25 tisíc hodín. Na seriáli spolupracovalo vyše 100 ľudí, vystriedalo sa 10 režisérov. Skutočný Panelák, ktorý bolo v seriáli zvonku vidieť, sa nachádza v Bratislave na Geologickej 24.

Denný seriál začala vysielať televízia o 21:15, reprízy sa vysielali o 17:15. Neskôr sa jeho vysielací čas vďaka vysokej sledovanosti presunul na 20:30. Od 20. januára 2014 sa začala vysielať 13. séria s mnohými zmenami, novými postavami a hlavne so zmenou žánru, keďže táto séria prinášala omnoho menej dramatických situácií a viac zábavných a komických scénok. Pre zlé ohlasy nastala 28. apríla 2014 zmena a Panelák bol opäť aj dramatický.

Panelák od začiatku pre televíziu Joj vyrábala spoločnosť Továreň 5/7/11 Andyho Krausa a Pavla Boba. Len pred viac ako mesiacom Pavel Bob nečakane zomrel. Seriál scenáristicky zastrešoval Andy Kraus, ktorý sa bude podieľať aj na príprave nových častí.

Andy Kraus pripravoval pre televíziu JOJ po skončení Paneláku sitcom Dvojičky, v tohtoročnej jarnej sezóne to bol komediálny seriál Dovidenia, stará mama!. V jesennej sezóne televízia JOJ nevysiela žiaden program Andyho Krausa.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.