Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
31.10.2016, 09:02

Turecká polícia zadržala šéfredaktora opozičného denníka Cumhuriyet

Čistky tureckej vlády po júlovom pokuse o puč pokračujú.

Turecká polícia zadržala šéfredaktora opozičného denníka Cumhuriyet
Zdroj: Twitter

Turecká polícia v pondelok zadržala Murata Sabuncua, ktorý je šéfredaktorom opozičného denníka Cumhuriyet. S odvolaním sa na miestne médiá o tom informovala agentúra Reuters s tým, že policajti vykonali domové prehliadky u vedenia denníka a jeho redaktorov.

​O dôvodoch razií nie sú informácie, Turecko však od júlového zmareného puču podniká záťahy proti skutočným i domnelým podporovateľom hnutia tureckého duchovného Fethullaha Gülena, ktorého Ankara považuje za strojcu nepodareného vojenského prevratu.

Po zmarenom puči turecké úrady poslali do väzby viac ako 32.000 ľudí a 100.000 ich pripravili o prácu. Rozsiahle čistky sa dotkli vojakov, sudcov, prokurátorov, policajtov a napríklad aj učiteľov.

Rozsah čistiek vyvolal kritiku západných spojencov Turecka. Podľa mnohých prezident Recep Erdogan situáciu využil k upevneniu svojej moci v krajine.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.