Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
07.09.2021, 12:05

Žilinka reaguje na otvorený list novinárov: Sami porušujete zákon a klamete

Generálny prokurátor reagoval aj na tvrdenia médií o tom, že boli vylúčené z tlačovej konferencie, pretože sa prokuratúra bojí čeliť kritickým otázkam. 

Kauza minulotýždňovej tlačovej konferencie generálnej prokuratúry neutícha. Médiá, ktoré neboli vpustené, zaslali Marošovi Žilinkovi otvorený list. Ten reaguje. 

Generálny prokurátor tvrdí, že vydavatelia samotní vo svojom otvorenom liste klamali. Podľa Žilinku nešlo o klasickú tlačovú konferenciu. "Generálna prokuratúra Slovenskej republiky nezvolala tlačovú besedu ako formát poskytovania informácií, ktorý by zakladal možnú účasť všetkých médií pôsobiacich na trhu, ale z dôvodu čo najefektívnejšieho informovania verejnosti, zvolila formát vyhlásenia, ktorého sa zúčastnili akreditované štyri celoštátne televízie a dve tlačové agentúry," tvrdí generálny prokurátor. 

​Ako ďalej dodáva, postup bol podľa neho v súlade so zákonom. "Váš „otvorený list“ obsahuje nepravdivé informácie o vylúčení médií či o údajnom selektívnom prístupe k novinárom s výzvou a odkazom na demokratické princípy," dodal.

Podľa Žilinku uvedené médiá sami porušujú zákon, na dodržiavanie ktorého apelujú. 

Generálny prokurátor reagoval aj na tvrdenia médií o tom, že boli vylúčené z tlačovej konferencie, pretože sa prokuratúra bojí čeliť kritickým otázkam. 

"Dôrazne sa ohradzujem voči tvrdeniam, že Generálna prokuratúra Slovenskej republiky sa vyhýba odpovedať na nepríjemné otázky, pretože doposiaľ sme vždy bezodkladne reagovali na dopyty Vašich redaktorov, rovnako ako aj zástupcov iných médií," napísal. 

Žilinka svoje stanovisko uzavrel tým, že verejnosť bola o všetkých skutočnostiach dostatočne informovaná. 

Stanovisko generálnej prokuratúry bolo zverejnené len polhodinu pred tým, ako sa mal Žilinka postaviť pred poslancov z výboru pred kultúru a médiá a odpovedať na ich otázky k rovnakej téme. Z výboru sa však ospravedlnil a poslal svojho zástupu Jozefa Kanderu.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.