Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
16.11.2016, 21:46

V novom roku uvedie TV JOJ na obrazovky sedem nových seriálov

Nebude chýbať romantika, kriminálka, komédia ani western. Pozrite si ich prehľad.

V novom roku uvedie TV JOJ na obrazovky sedem nových seriálov
Zdroj: TV JOJ

Televízia Joj predstavila novinky, ktoré uvedie na obrazovky v budúcom roku. V programovej štruktúre nebudú chýbať okrem pokračovaní osvedčených formátov ani nové seriály.

„Jadro nášho biznisu tvoria pôvodné programy , ktoré si diváci žiadajú stále viac. Za prelomový  považujem vývoj našej seriálovej tvorby, ktorú sme celú postupne presunuli do exteriérov a zvýšili nároky na výrobu,“ hovorí Marcel Grega, generálny riaditeľ JOJ Group. "V seriálovej tvorbe sme sa rozhodli realizovať predovšetkým kvalitné minisérie, čo je dnes svetový trend,“ dopľňa Roland Kubina, riaditeľ programu a spravodajstva JOJ Group.

Prvou novinkou je výpravný seriál 1890. Dej historického krimiseriálu sa odohráva v dobových kulisách kaštieľa Betliar a vyšetrované zločiny sú inšpirované skutočnými historickými prípadmi. Režisérom seriálu je Peter Begányi, ktorý je podpísaný aj pod komediálnym seriálom Naši.

V rodinnom komediálnom seriáli Prázdniny majú traja bratranci ťažkú úlohu - ukázať svojim deťom, že prežiť sa dá aj na kopaničiarskej chalupe bez počítača a televízora. Na chalupe nie je signál ani internet, decká sa nudia a celá zostava sa mení na výbušnú zmes tesne pred explóziou. Muži musia občas siahnuť na dno svojich síl, aby na chalupe vydržali celé dva týždne a nezbláznili sa.

Romantický seriál Hotel nakrúcala televízia Joj v lete v priestoroch Budmerického kaštieľa. Na obrazovky ho plánovala uviesť na jeseň, napokon sa do programovej štruktúry dostane v novom roku. V hlavných úlohách sa predstavia Milo Kráľ ako manažér hotela Roman, Zuzana Konečná, známa zo seriálu Odsúdené a Juraj Ďurdiak v úlohe riaditeľa hotela.

Novinka DeLukse je plná problémov a komických situácií, v ktorých sa ocitnú zamestnanci luxusného butikového hotela. Ich rôznorodé charaktery a nenávidený majiteľ sú hlavnými hýbateľmi deja osemdielneho komediálneho seriálu. V hlavných úlohách sa predstavia Zuzana Fialová, Tomáš Maštalír, Ivan „Tuli“ Vojtek či Ľuboš Kostelný.

​​​V romanticko-dramatickom seriáli Pravá tvár má každá z postáv svoje veľké tajomstvo a dve tváre – ktorá je tá pravá, je niekedy ťažké odhaliť. Hlavnou dejovou líniou je príbeh mladej Viky, ktorá prichádza z Oravy do Bratislavy, aby sa pomstila za smrť svojej sestry. Aj uvedenie tohto seriálu avizovala televízia Joj na jeseň, nakoniec s jeho odštartovaním počkala do nového roka.

Ako sme vás už v Stratégiách informovali, kriminálny seriál Svět pod hlavou vznikol v koprodukcii Českej televízie, Bionautu a televízie Joj. V každej epizóde vyšetruje tím kriminalistov jeden uzavretý prípad. V hlavných úlohách sa okrem Ivana Trojana a Václava Neužila predstaví aj slovenská herečka Judit Bárdos.

Poslednou novinkou je novodobý česko-slovenský komediálny western Štyria statoční situovaný do prostredia Divokého západu. Televízia sľubuje zaujímavý a napínavý príbeh plný nečakaných dramatických situácií, s prvkami čierneho humoru a napätím klasického westernového žánru. Nápad s westernom vznikol v TV Joj už minulý rok, improvizácie hercov a hudobníkov ako Michal Hudák, Marián Čekovský a Jakub Prachař iniciovali tvorcov k napísaniu prvých scenárov. Seriál sa nakrúca v hollywoodskej dedine v Španielsku.

​​Okrem nových seriálov pripravuje televízia Joj do nového roka aj ďalšie série svojich osvedčených formátov. Nebude chýbať ani pokračovanie kriminálky Za sklom s ďalšou sériou prípadov. Dvaja hlavní protagonisti – Ján Koleník a Tomáš Maštalír - sa opäť stretnú, nie však na rovnakej strane zákona.

Už treťou sériou bude pokračovať komediálny seriál Naši a vráti sa aj poviedkový seriál na námety divákov - Čert nikdy nespí. Po vyše ročnej odmlke opäť na obrazovkách odštartuje seriál Panelák, ktorý bol sedem rokov neoddeliteľnou súčasťou vysielacej štruktúry televízie Joj.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.