Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
23.11.2016, 15:13

Twitter vymazal svojho zakladateľa

Sociálna sieť uvádza, že zatvára účty, ktoré porušujú jeho pravidlá. CEO Twitteru Jack Dorsey vyhlásil, že vymazanie jeho profilu bola chyba.

Twitter vymazal svojho zakladateľa
Zdroj: Reuters

Twitter v utorok večer omylom zrušila účet svojmu zakladateľovi a generálnemu riaditeľovi Jackovi Dorseymu. Účet mu bol vzápätí obnovený a Dorsey jeho deaktiváciu označil za "vnútornú chybu".

Nie je však jasné, v čom bol problém a prečo Dorseyho účet asi pol hodiny nefungoval. Denník The Wall Street Journal si napríklad všimol, že Dorsey mal po obnovení účtu aj menej ľudí, ktorí ho sledujú. Nakoniec bol ich počet obnovený na pôvodných 3,8 milióna.

Účet Jacka Dorseyho, zakladateľa Twitteru, bol pozastavený približne na 30 minút.
Zdroj: Twitter

​Twitter uvádza, že uzatvára účty, ktoré porušujú jeho pravidlá. Dôvodom môže byť šírenie spamu, napadnutie účtu hackermi, falošný účet alebo aj nevhodné správanie užívateľa.

V minulých mesiacoch bol Twitter kritizovaný za to, že sa nezaoberá zneužívaním na svojej sieti. Pred niekoľkými dňami preto zrušil účty sympatizantov alt-right, čo je hnutie amerických pravicových radikálov.

Spoločnosť má sídlo v San Franciscu a zamestnáva 3860 ľudí. Po celom svete má 35 pobočiek a v roku 2013 vstúpil na newyorskú akciovú burzu.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.