Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
23.11.2016, 18:32

"Dirty, anti-Slovak prostitutes." O Ficovom útoku na novinárov píšu svetové médiá

Tvrdý útok Roberta Fica na novinárov si všimla aj medzinárodná agentúra Reuters. Na dnešnej tlačovej konferencii totiž premiér povedal niektorým novinárom, že sú "špinavé protislovenské prostitútky," teda "dirty, anti-Slovak prostitutes."

​Ficovi sa tak podaril kúsok, ktorý možno aj oľutuje. Od britskej tlačovej agentúry preberajú spravodajstvo médiá z celého sveta. Medzi prvými informáciu o Ficovom útoku na novinárov prebrali napríklad britský The Guardian, či americký Business Insider aj Yahoo! News

"Fico má dlhodobo zlé vzťahy s médiami, ktoré sú kritické k jeho vláde," píše Reuters. Agentúra zároveň pripomína to, že odmieta odpovedať na otázky vybraných médií a v niektorých prípadoch siaha k žalobám. 

Premiér ostro reagoval na dnešnej spoločnej tlačovej konferencii s ministrom zahraničných vecí Miroslavom Lajčákom. Ten sa dostal do pozornosti médií po tom, ako bývala zamestnankyňa Zuzana Hlávková obvinila rezort diplomacie z predražených zákaziek súvisiacich so slovenským predsedníctvom v Rade Európskej únie.

Podľa Hlávkovej k podujatiu predstavenia loga slovenského predsedníctva bol z troch zaslaných návrhov agentúr, ktoré mali zastrešovať podujatie, automaticky vybratý práve návrh Agentúry Evka za 156-tisíc eur ako ten, ktorý sa bude realizovať.

​Bývalá zamestnankyňa sa obrátila na Transparency International Slovensko, ktorá podala podnet na Úrad pre verejné obstarávanie, Protimonopolný úrad SR a Najvyšší kontrolný úrad SR.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.