Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
10.09.2021, 08:00

Mediálne agentúry predikujú dvojcifernú infláciu

Dopyt po televíznom priestore aktuálne prevyšuje ponuku. Prime time je takmer vypredaný, a nie je zaručené, že bude v možnostiach televízií naplniť požiadavky klientov.

Mediálne agentúry predikujú dvojcifernú infláciu
Zdroj: Stratégie

Záujem o televízny priestor je enormný. Po jarnej sezóne s vysokou sledovanosťou a tiež vysokým záujmom zadávateľov o reklamný priestor, sa situácia nezmenila ani v lete. Aktuálne dopyt prevyšuje ponuku, prime time je takmer vypredaný, a nie je zaručené, že bude v možnostiach televízií naplniť požiadavky klientov. Na vypredanosť naráža, rovnako ako komerčné televízie, aj verejnoprávna televízia, ktorá je však v inom postavení kvôli nízkemu podielu reklamy vo vysielaní. 

Televízie investovali do programovej štruktúry nemalé prostriedky, aby uspokojili dopyt zadávateľov. Komerčné televízie priznávajú, že musia vyrábať oveľa väčší objem obsahu, aby pokryli dopyt klientov. Veria však, že vďaka silnej programovej štruktúre budú vedieť dopyt do konca roka uspokojiť, hoci záujem divákov sa nedá vždy vopred odhadnúť. Na budúci rok však avizujú výraznejšiu infláciu.

Aká bude televízna jeseň z pohľadu mediálnych agentúr? Akú medziročnú zmenu vo výdavkoch zadávateľov do TV reklamy predpokladajú? Uspokoja televízie dopyt zadávateľov po TV priestore, najmä v prime-time? S akou infláciou počítajú mediálne agentúry do konca roka a najmä v budúcom roku?

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 87% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.