Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
13.12.2016, 15:16

Smrť v priamom prenose: Obyvatelia bombardovaného mesta sa lúčia cez sociálnu sieť

Podľa OSN zabili Asadovi vojaci v posledných hodinách viac ako 80 civilistov. Ľudia posielajú svetu odkazy cez Twitter či Facebook.

Jednotky prezidenta Baššára al-Asada už tretí týždeň pokračujú v masívnom bombardovaní území sýrskeho mesta, ktoré ovládajú povstalci. Prebiehajúci konflikt má na svedomí aj rastúci počet životov civilistov. Mnohí z nich sa vzhľadom na možnú smrť lúčia so svojimi blízkymi prostredníctvom účtu na Twitteri či Facebooku.

Len nedávno sme zverejnili príbeh sedemročnej Sýrčanky Bany, ktorá za pomoci mamy píše priamo z Aleppa. „Volám sa Bana, mám 7 rokov. Hovorím teraz k svetu naživo z východného Aleppa. Toto je môj posledný moment, buď budem žiť alebo zomriem. Bana,“ napísalo sýrske dievča.

Zdroj: Twitter

​Podobne informuje aj Sýrčan Bilal Abdul Kareem, ktorý každý svoj príspevok začína slovami: „Možno, že je to moja posledná správa z východného Aleppa.“

Lina, aktivistka, zverejnila včera v noci prosbu: „Ľudia na celom svete, nespite. Niečo môžete urobiť, protestujte. Zastavte genocídu.“

Zdroj: Twitter

Správy pribúdajú, bombardovanie Aleppa vrcholí. Mesto je podrobované náletmi a ostrými bombami.

Podľa informácií sýrskej vlády získali Asadove jednotky od povstalcov späť 99% územia. Do týchto dní utieklo z východnej časti mesta 80 až 120-tisíc civilistov. Počet obyvateľov, ktorí sú na mieste stále uväznení, však štatistiky neuvádzajú. Môžu ich byť desiatky.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.