Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
15.12.2016, 16:05

Florian Skala v Markíze končí. Obchodný riaditeľ mieri do Bulharska, bude z neho CEO

Florian Skala v Markíze končí. Obchodný riaditeľ mieri do Bulharska, bude z neho CEO
Zdroj: TV Markíza

Riaditeľ Centra reklamy televízie Markíza Florian Skala opúšťa slovenskú stanicu patriacu pod CME. Jeho nové pôsobisko bude v Bulharsku, v mediálnej skupine  bTV Media Group, ktorú rovnako ako Markízu vlastní CME. Florian Skala bude spoločnosť viesť z pozície CEO. Bulharská mediálna skupina o tom informuje na svojej stránke. Florian Skala je už súčasťou manažmentu. 

bTV Media Group je v Bulharsku prvou komerčnou televíziou. V roku 2010 vlastnícky prešla pod americkú CME. Bulharská skupina má niekoľko staníc napríklad bTV Comedy, bTV Cinema, bTV Action, bTV Lady. Do jej portfólia patria aj rádiové stanice ako bTV Radio, N-JOJ, Z-Rock, Classic FM, Jazz FM a Melody radio.

Florian Skala pôsobil v pozícii riaditeľa Centra reklamy televízie Markíza od novembra 2013. V televízii striedal Mateja Ribanského. Predtým pôsobil v mediálnej spoločnosti IP Österreich GmbH, kde pracoval na viacerých pozíciách: Head of Research, Member of the management, Sales Director TV/Online, Deputy CEO. V minulosti pracoval aj pre spoločnosti Sony Austria GmbH či Capespan Austria GmbH. Študoval ekonómiu a media management.

Stratégie oslovili Markízu s otázkou, kto bude novým obchodným riaditeľom. Hovorkyňa televízie Tatiana Tóthová odpovedela, médiá budú včas informované.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.