20.12.2016, 10:53

Učiteľka na RTVS zvalcovala program komerčných televízií

Koleso šťastia sa vrátilo s priemerným výkonom, bodovali Noviny TV JOJ.

Učiteľka na RTVS zvalcovala program komerčných televízií
Zdroj: PubRes

Zaujímavo dopadla pondelková sledovanosť pre naše televízie. Verejnoprávna televízia do hlavného vysielacieho času zaradila filmovú novinku Učiteľka, na ktorej sa verejnoprávna televízia podieľala ako majoritný koproducent. Autentická Zuzana Mauréry v úlohe hlavnej predstaviteľky presvedčila divákov natoľko, že sa Učiteľka stala najsledovanejším nespravodajským programom pondelkového večera a Jednotka bola v čase vysielania filmu najsledovanejšou televíziou. V komerčne dôležitej cieľovej skupine 12-54 dosiahla 8,6 percentný rating a 24,9 percentný share, film si pozrelo 477-tisíc divákov starších než 12 rokov. Na výkony Jednotky je táto sledovanosť nadpriemerná.

Markíza v tom čase zaradila osvedčený film z deväťdesiatych rokov Dedičstvo alebo Kurvahošigutntag, ktorý neustál konkurenciu ani na RTVS ani TV JOJ. Markíza získala 4,6 percentnú sledovanosť a 13,8 percentný share. JOJ-ka s Inkognitom  zabodovala lepšie - dosiahla takmer dvojnásobne vyšší rating na úrovni 7,1 percenta a 20 percentný share. 

V pondelok podvečer sa na obrazovky Markízu vrátilo aj Koleso šťastia, ktoré nijako neprekvapilo, ale nebol to ani najhorší výsledok relácie v porovnaní s predchádzajúcim obdobím. Relácia získala 3,6 percentný rating a 14,9 percentný share.

Z hlavných spravodajských relácií sa darilo JOJ-ke, ktorá mala vďaka výkonu na úrovni 8,8 percenta a 26,9 percentného share najsledovanejšie spravodajstvo včerajšieho večera. Pre porovnanie - Televízne noviny Markízy dosiahli rating na úrovni 7 percent a  22,9 percentný share. Vynovené Správy RTVS zaznamenali 3,6 percentný rating a 12,6 percentný share.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.