Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
10.09.2021, 11:15

Moderátor Na telo: Mojím cieľom je, aby bol politik konfrontovaný so svojimi chybami a zlyhaniami

Michala Kovačiča, moderátora politickej diskusie Na telo, sme sa v rozhovore opýtali aj na to:

  • ako sa pripravuje na diskusie,
  • kto alebo čo ho dokáže vyviesť z miery,
  • ako kompenzuje stres a ako relaxuje,
  • ako reaguje na komentáre na sociálnych sieťach,
  • ale aj na to, či má nepríjemnú skúsenosť z nejakej diskusie.
Moderátor Na telo: Mojím cieľom je, aby bol politik konfrontovaný so svojimi chybami a zlyhaniami
Zdroj: TV Markíza / Michal Kovačič

Po letnej prestávke sa na televízne obrazovky vrátili politické diskusie, ktoré patria k najsledovanejším reláciám. V nedávnych rozhovoroch sme už predstavili Janu Krescanko Dibákovú, moderátorku Na hrane a Mareka Makaru, moderátora O 5 minút 12. Dnes sme sa porozprávali s Michalom Kovačičom, ktorý je už tri roky tvárou relácie Na telo televízie Markíza.

V septembri 2021 uplynuli tri roky, odkedy sa politická diskusia Na telo vrátila (po päťročnej prestávke) na obrazovky Markízy a stali ste sa jej moderátorom. Spomínate si ešte na svojich prvých hostí v štúdiu?

Akoby to bolo včera (smiech). Sú mimochodom dobrým príkladom toho, ako dynamicky sa mení slovenská politika. Bola to europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová, teraz už bývalá členka SaS. A vtedajší podpredseda parlamentu Andrej Hrnčiar z Most-Híd, strany, ktorá dnes už pomaly prestáva existovať a spája sa do jednej spoločnej maďarskej koalície.

Aké boli alebo čo pre vás znamenali tieto tri roky?

Boli to pre mňa kariérne určite tri najzaujímavejšie roky. Najmä od volieb v 2020 je to jedna veľká jazda. Extrémne veľa sa toho udialo v politike a vo verejnom živote celkovo. Niekoľko mesiacov sme popri Na telo vysielali ešte aj večerné relácie o korone, kde sa nám striedali premiéri, ministri, ale aj lekári a vedci. Veľa som sa naučil nielen po stránke televíznej, ale aj ľudskej.

Keby sa dal vrátiť čas, prikývli by ste opäť na túto výzvu?

S istotou. Do Markízy som prišiel pred 14-timi rokmi a veľmi krátko na to som začal robiť politické spravodajstvo. Trávil som väčšinu týždňa na vláde alebo v parlamente, čo ma vždy veľmi bavilo. A popritom som túžil robiť politickú debatu.

V kresle moderátora politickej diskusie ste vystriedali dlhoročnú tvár relácie – Zlaticu Švajdovú Puškárovú. V čom bola pre vás inšpiráciou a v čom ste podľa vás odlišný?

Zlatica začala moderovať Na telo veľmi mladá, myslím že mala len 22 rokov. Napriek tomu bola hneď profíčka a veľmi odvážna, takže bola určite pre mňa inšpiráciou. Nikdy som nerozmýšľal nad tým, čo nás odlišuje. V základných novinárskych rysoch ale zrejme veľmi odlišní nebudeme, keďže v posledných rokoch, keď spolu moderujeme, tak nám to ide veľmi hladko. Napríklad volebná noc znamená vždy niekoľko hodín náročného živého vysielania do neskorej noci a máme na to so Zlaticou len tie najlepšie spomienky. Teda, dúfam, že obaja. (smiech)

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 72% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.