Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
08.01.2017, 11:33

Trumpova budúca hovorkyňa má problémy s plagiátorstvom, zistili redaktori CNN

Vyjadrenie Trumpovho tímu, že „to je presne dôvod, prečo bude slúžiť vo vláde“, vyznieva v tomto kontexte bizarne.

Trumpova budúca hovorkyňa má problémy s plagiátorstvom, zistili redaktori CNN
Zdroj: Youtube

Tím zvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa obhajoval počas víkendu Moniku Crowleyovú, vybranú ako hovorkyňu prezidentskej Rady národnej bezpečnosti (NSC). Podľa informácií televízie CNN sa dopustila vo svojej knihe What The (Bleep) Just Happened (Čo sa do (píp) vlastne stalo) z roku 2012 rozsiahleho plagiátorstva.

Zdroj: Amazon

​Redaktori CNN zistili v jej diele viac než 50 prípadov okopírovania údajov z najrôznejších zdrojov s minimálnymi alebo vôbec žiadnymi vlastnými zásahmi. Dokonca ani neoznačila skutočných autorov z radov novinárov, komentátorov či pracovníkov think tankov. Vydavateľstvo HarperCollins' Broadside Books záležitosť nijako nekomentovalo.

Doterajší Trumpov tím vyzdvihol "výnimočný pohľad a premyslenú prácu na tom, ako zmeniť krajinu" a uviedol, že to je "presne dôvod, prečo bude slúžiť vo vláde". Informácie o plagiátorstve označil tím za pokus o diskreditáciu Crowleyovej, čo "nie je nič iné než politicky motivovaný útok, ktorý sa snaží odviesť pozornosť od skutočných problémov, ktorým čelí táto krajina", uviedla agentúra AP.

Trump a jeho spolupracovníci už v minulosti ukázali, že si z využívaním cudzích výrokov ako vlastných príliš nelámu hlavu. V predvolebnej kampani napríklad Trumpova žena Melania predniesla niekoľko viet z prejavu Michelle Obamovej, manželky končiaceho prezidenta Baracka Obamu.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.