Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
10.01.2017, 08:55

Towercom mení generálneho riaditeľa

Romana Fishera strieda Ivan Peschl.

Towercom mení generálneho riaditeľa
Zdroj: Towercom

Spoločnosť Towercom má od začiatku roka nového generálneho riaditeľa. Stal sa ním Ivan Peschl, ktorý bol v Towercome finančným riaditeľom a  posledné 3 roky aj zástupcom generálneho riaditeľa spoločnosti. Na pozícii strieda Romana Fischera, ktorý spoločnosť viedol počas uplynulých 8 rokov.

Jiří Zrúst, predseda predstavenstva spoločnosti, Towercom a akcionára Macquarie Infrastructure Funds v tlačovej správe píše: "Zmena na pozícii generálneho riadieľa zvršuje dvojročný proces transformácie spoločnosti Towercom, po akvizícii firmy fondom MEIF IV, a nasmerovaním stratégie firmy na ďalšie posilnenie terestriálneho vysielania na Slovensku a diverzifikáciu portfólia do telekomunikačných služieb a infraštruktúry. Roman Fischer bude naďalej pôsobiť ako člen predstavenstva spoločnosti Towercom  a zároveň bude spolupracovať s Macquarie na akvizičných príležitostiach mimo Slovensko”.

Towercom na Slovensku poskytuje služby spojené s prevádzkovaním siete rozhlasových a televíznych vysielačov a prevádzačov, terestriálneho digitálneho vysielania v systéme DVB-T ako aj digitálneho satelitného vysielania.

Spoločnosť Towercom, a.s. patrí do skupiny Macquarie Infrastructure Funds, ktorá patrí medzi významné svetové infraštruktúrne fondy.

V poslednom období sa o spoločnosti hovorilo najmä v súvislosti so skupinou Markíza, ktorá sa k 1. januáru rozhodla opustiť terestriálne vysielanie. Ako náhradu ponúkla spoločnosť Towercom divákom televíziu Barrandov Family. 

 

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.