11.01.2017, 09:17

Rada posudzovala ďalšie žiadosti o výnimky z kvót

Rada pre vysielanie a retransmisiu sa zaoberala ďalšími žiadosťami rozhlasových vysielateľov o udelenie výnimky.

Rada posudzovala ďalšie žiadosti o výnimky z kvót

Rada úplne vyhovela žiadosti vysielateľa programového okruhu Radio One Retro (RADIO ROCK, s.r.o.), ktorý žiadal len o výnimku z povinnosti vysielať jednu pätinu slovenských diel nie starších ako päť rokov.

Čiastočne vyhovela žiadosti spoločnosti RADIO ONE ROCK, s.r.o., ktorá žiadala pre programový okruh Radio One Rock udelenie plošnej výnimky – Rada jej udelila výnimku len na podiel nových diel.

Žiadosti spoločnosti RADIO ONE, s.r.o., ktorá pre programový okruh Radio One požadovala plošnú výnimku, a vysielateľa Winter média, a.s., ktorý pre svoje Rádio Piešťany žiadal výnimku zo stanovenej kvóty na nové diela, Rada zamietla.

Prehľad rozhodnutí o jednotlivých žiadostiach a udelených výnimkách:

​V súvislosti s povinnosťou vysielať stanovený podiel slovenských hudobných diel v utorok Rada rozhodla aj o ďalších dvoch správnych konaniach, ktoré v tejto súvislosti viedla.

V oboch prípadoch skonštatovala, že došlo k porušeniu zákona a vysielateľom uložila sankciu vo forme upozornenia na nedodržanie zákona.

Spoločnosti RÁDIO KISS, s.r.o. (RÁDIO KISS) a WINTER média, a.s. (Rádio Piešťany) zákon porušili tým, že nedodali Rade v zákonnej lehote štatistiku s vyhodnotením podielu slovenských hudobných diel, ktoré odohrali na svojich programových službách v 2. štvrťroku 2016.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.