Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
13.01.2017, 10:49

Plus Jeden Deň reaguje na Športovca roka: Každý hlasoval tak, ako považoval za správne

"Hlasovanie rozhodne nebolo koordinované," reaguje Monika Jurigová, vedúca centra športu v News and Media Holding.

Plus Jeden Deň reaguje na Športovca roka: Každý hlasoval tak, ako považoval za správne
Zdroj: TASR

Na článok o výsledkoch hlasovania športových redaktorov v ankete Športovec roka reaguje Monika Jurigová, vedúca centra športu v News and Media Holding.

Všetkých jedenásť hlasujúcich redaktorov Plus JEDEN Deň vybralo na svoje hlasovacie lístky na prvé miesto chodca Mateja Tótha, len jeden z nich umiestnil Petra Sagana medzi troch najlepších športovcov Slovenska v minulom roku. 

​Reakciu Moniky Jurigovej uvádzame v plnom znení: 

"Hlasovanie rozhodne nebolo koordinované, k tomu by sme sa nikdy neznížili, navyše, keď sme všetci vedeli, že výsledky sa zverejnia. Každý jeden člen môjho oddelenia hlasoval tak, ako to on považoval za správne. Je to anketa a každý má predsa právo hlasovať tak, ako chce. Absolútne nechcem komentovať, že sa moji redaktori rozhodli dať na prvé miesto Mateja Tótha. Ten by totiž aj bez hlasov našej redakcie s náskokom vyhral a že sa aj samotný Peter Sagan vyjadril, že preňho je olympijské zlato najvyššie a Tóth vyhral zaslúžene.

Okrem mojich redaktorov dalo Mateja Tótha na prvé miesto ďalších xy novinárov, aj im napíšete, prečo ho dali na prvé miesto? Ak chcete mať v budúcnosti svojho víťaza, dajte hlasovať len svojich ľudí a nadiktujte im, koho majú voliť. Je smutné, že v časoch demokracie a v 21.storočí nám kladiete takúto otázku. A mrzí nás, že sa takýmto niečím zaoberajú kolegovia - novinári... Kazíme si tým meno navzájom."

V hlasovaní ankety Klubu športových novinárov Slovenského syndikátu novinárov Športovec roka 2016 získal jej víťaz Matej Tóth 1 151 bodov, druhý Peter Sagan 1 076. Odovzdávanie cien prebehlo v decembri v Bratislave. 

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.