Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
21.01.2017, 21:39

Panelák sa vracia po dvoch rokoch na obrazovky. JOJ už nakrúca prvé časti

Pri prvej klapke nechýbal na „pľaci“ ani scenárista Andy Kraus.

Panelák sa vracia po dvoch rokoch na obrazovky. JOJ už nakrúca prvé časti
Zdroj: TV JOJ

Seriál Panelák bol dlhé roky neoddeliteľnou súčasťou vysielacej štruktúry televízie JOJ. Po siedmich rokoch, na začiatku leta 2015, sa však v Paneláku zavreli brány a na Geologickej zhaslo svetlo. Pri príležitosti 15. výročia sa televízia JOJ rozhodla po takmer dvojročnej odmlke seriál opäť vrátiť na televízne obrazovky. 

​Prípravy na veľkolepý návrat sú vo finále. Začiatkom januára začala televízia stavať nové ateliéry v Rači, pôvodné na bratislavskej Kolibe totiž po skončení seriálu demontovala. Niektoré byty sú však postavené identicky ako tie, ktoré diváci poznali.

Nakrúcanie nových častí odštartovalo v piatok 20. januára v ranných hodinách. Réžie a koordinácie sa ujal scenárista a otec Paneláku Andy Kraus.. Informovala o tom televízia JOJ na svojej stránke.

Zdroj: TV JOJ
Zdroj: TV JOJ
Zdroj: TV JOJ

V pokračovaní seriálu sa objavia aj divácky známe postavy ako Ivanka Schwarzová (Diana Mórová), Angie (Mirka Partlová), Imro (Braňo Bystriansky) či Michal Bajza (Marián Miezga).

Pribudnú aj nové postavy, ktoré v deji poriadne zamiešajú karty. Tie si zahrajú Milo Kráľ známy napríklad zo seriálu Dr. Ema, Natália Germániová známa z Divokých koní či Lucia Lapišáková a Vlado Černý, ktorí boli jednými z ústredných postáv seriálu Pod povrchom.

Zdroj: TV JOJ
Zdroj: TV JOJ

O seriáli Panelák

Prvá klapka seriálu Panelák padla v januári 2008, pričom prvá epizóda bola na Joj-ke odvysielaná 18. februára 2008 o 21:15. Prvým hudobným hosťom bola skupina Desmod, ktorá naspievala úvodnú pieseň Lavíny. Finálna epizóda seriálu bola odvysielaná 17. júna 2015 o 20:30.

Za sedem a pol roka sa dovedna natočilo 15 sérií, čo bolo spolu 1309 epizód. Trvalo to 1592 natáčacích dní, čo je zhruba 25 tisíc hodín. Na seriáli spolupracovalo vyše 100 ľudí, vystriedalo sa 10 režisérov. Skutočný Panelák, ktorý bolo v seriáli zvonku vidieť, sa nachádza v Bratislave na Geologickej 24.

Denný seriál začala vysielať televízia o 21:15, reprízy sa vysielali o 17:15. Neskôr sa jeho vysielací čas vďaka vysokej sledovanosti presunul na 20:30. Od 20. januára 2014 sa začala vysielať 13. séria s mnohými zmenami, novými postavami a hlavne so zmenou žánru, keďže táto séria prinášala omnoho menej dramatických situácií a viac zábavných a komických scénok. Pre zlé ohlasy nastala 28. apríla 2014 zmena a Panelák bol opäť aj dramatický.

Panelák od začiatku pre televíziu Joj vyrábala spoločnosť Továreň 5/7/11 Andyho Krausa a Pavla Boba, ktorý minulý rok nečakane zomrel. Seriál scenáristicky zastrešoval Andy Kraus, ktorý sa podieľa aj na príprave nových častí.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.