Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
01.02.2017, 14:32

Stanicu Prima si už v UPC nenaladíte. Nahradila ju Prima Plus

Rovnaké stanice v "medzinárodnej" verzii založili v predošlých mesiacoch aj Markíza, JOJ či Nova.

Stanicu Prima si už v UPC nenaladíte. Nahradila ju Prima Plus
Zdroj: Prima

Televízia Prima po desiatich rokoch ukončila svoje vysielanie v slovenských káblových rozvodoch. Nahradila ju nová stanica Prima Plus, ktorá odštartovala svoje vysielanie na Slovensku 23. januára. Naladiť si ju môžu domácnosti s platenými televíznymi službami od spoločností ako napríklad M7 Group, UPC, Skylink, Slovak Telekom, Kabel Telekom a iných. Do ponuky spoločnosti Towercom pribudla v platenej služby Plustelka.

Prima Plus je „medzinárodnou“ verziou stanice Prima. Rovnaké stanice založili v predošlých mesiacoch aj Markíza, JOJ či Nova. Stanice sa týmto krokom rozhodli zlegálniť obsah českých staníc na Slovensku a naopak tak, aby nebol šírený bez povolenia vysielateľov. Ako prvá tento krok urobila skupina CME, teda televízie Nova a Markíza ešte na začiatku minulého roka. Markíza v Česku spustila stanicu Markíza International, Nova na Slovensku Nova International. Vlani v septembri tento krok urobila skupina JOJ Group, ktorá na český trh vstúpila so stanicou JOJ Family. Všetky novovytvorené stanice vysielajú len ten obsah, na ktorý sa vzťahujú potrebné licenčné práva. Zväčša ide o lokálnu tvorbu.

Program Prima Plus je zostavený prevažne z vlastnej tvorby televízie Prima, najmä pôvodných seriálov, spravodajských programov, zábavných šou, kulinárskych či hobby programov a repríz. Slovenský divák však nemôže počítať s akvizičnými seriálmi či filmami.

„Program je vyskladaný z našich osvedčených programov, ako sú napríklad seriály Ohnivý kuře, Přístav, Cesty Domů, Rodinná pouta či Vinaři. Pre divákov máme pripravený tiež nový detektívny seriál TEMNÝ KRAJ s Lukášom Vaculíkom,“ hovorí Marek Singer, generálny riaditeľ FTV Prima.

Prima Plus bude zatiaľ vysiela 14 hodín a to aj v HD rozlíšení. Vysielanie je len v češtine.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.