Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
17.09.2021, 08:00

Moderátor V politike: Najradšej mám živé vysielanie. Je to taký ten správny adrenalín

Rastislava Ilieva, tvár relácie V politike televízie TA3, sme sa v rozhovore opýtali aj na to:

  • z čoho má pri živom vysielaní najväčšie obavy,
  • prečo ho dokáže Richard Sulík vyviesť z miery,
  • na ktorú diskusiu si rád spomína,
  • akú dvojicu politikov by chcel mať v štúdiu,
  • a tiež na to, aká je pre neho ideálna dovolenka.
Moderátor V politike: Najradšej mám živé vysielanie. Je to taký ten správny adrenalín
Zdroj: TA3

Politické diskusie patria k najsledovanejším televíznym reláciám. Tvárou relácie V politike na TA3 je od mája tohto roka Rastislav Iliev.  Ako povedal pre Stratégie, pred touto reláciou má rešpekt, aj keď začínal tak, že 17. mája sa dozvedel, že 25. mája bude robiť politickú diskusiu. Ale nezľakol sa. Ako hovorí, plávať sa naučíte, keď vás hodia do vody.

Reláciu V politike ste prvýkrát moderovali v máji tohto roka. Vašimi prvými hosťami v diskusii boli Richard Sulík a Richard Raši, v druhej časti štvorica poslancov parlamentu. Ako si na svoj krst ohňom spomínate?

Zopár diskusií som už predtým odmoderoval, okrem iných aj s kandidátmi na prezidenta, čiže som vedel do čoho idem a necítil som sa nekomfortne. Asi ma trochu zneistil len Richard Sulík, ktorý je známy tým, že do televíznych diskusií chodí zásadne na poslednú chvíľu. Neviem, ako je to pri iných reláciách, ale do TA3 určite.

Čo tým myslíte?

Že keď začíname o jedenástej, tak štyri minúty predtým parkuje a dve minúty pred začiatkom sedí v štúdiu. Ako on vždy hovorí, „veď stíhame, tak čo stresujete“. Nestresujem, no dokáže to trochu zneistieť pri živom vysielaní. Musím zistiť, či to robí zámerne, alebo je to jeho rituál (úsmev). Som typ, ktorý má rád dochvíľnosť a päťminútovú rezervu by som uvítal. To by bolo ideálne.

Ako by ste reagovali, keby vám hosť meškal?

Začali by sme. Už som takú jednu debatu mal, keď som robil publicistickú reláciu Pozrime sa na to. Hoci to bol iný formát, iná téma a iná skladba hostí, meškala mi hostka, ktorá na to úplne zabudla a produkcia ju doviezla nejakých 10-15 minút po začiatku.

Bola to vaša jediná hostka?

Nie, boli traja, tak sa pripojila neskôr. V prípade, ako sme sa bavili na začiatku, by to bolo, predpokladám, také isté. Bavil by som sa s Richardom Rašim a Richard Sulík by sa pridal neskôr a nejako vtipne by sme to okomentovali.

Na obrazovke pôsobíte suverénne v tom dobrom zmysle slova. Relácia sa však vysiela naživo a musíte pohotovo reagovať na vyjadrenia hostí. Z čoho máte najväčšie obavy? Čo alebo kto vás dokáže vyviesť z miery?

Z miery ma doteraz dokázal vyviesť len Richard Sulík, ale iba na chvíľu. Prečo, som vysvetlil už v úvode (úsmev). Pred touto reláciou mám rešpekt, aj keď som začínal tak, že 17. mája som sa dozvedel, že 25. mája budem robiť politickú diskusiu. Ale nezľakol som sa. Ako sa hovorí, plávať sa naučíte, keď vás hodia do vody. To sa mi osvedčilo aj pri iných projektoch, ktoré som na TA3 moderoval alebo na nich participoval.

A čo vás vie, okrem Richarda Sulíka, vyviesť z rovnováhy?

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 73% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.