16.02.2017, 13:15

Fico opäť klame, Smer má v RTVS nadštandardný komfort, vyhlásil Sulík

Slovenská verejnoprávnosť na poli spravodajstva funguje podľa Sulíka síce s odreninami a chybami.

Richard Sulík na sneme SaS
Zdroj: HN/Peter Mayer

Slovenská televízia a Slovenský rozhlas nenapomáhajú opozícii, ako to tvrdí predseda vlády Robert Fico. Najlepším dôkazom, že ide len ďalšiu lož, sú politické diskusie, v ktorých premiér nediskutuje s predstaviteľmi opozície, ale sám. Tvrdí to europoslanec a predseda strany Sloboda a Solidarita Richard Sulík.

„Diskusné relácie s Robertom Ficom a zaužívaná prax, keď si ostatní predstavitelia Smeru-SD môžu vyberať diskutujúcich z radov opozície, im zabezpečujú vo verejnoprávnom priestore nadštandardný komfort. No zdá sa, že ani ten im nestačí a podľa nich by mal kritický opozičný názor z RTVS celkom zmiznúť. Tak ako z nej vymizla politická satira,“ myslí si Sulík.

Slovenská verejnoprávnosť na poli spravodajstva funguje síce s odreninami a chybami, no vďaka úsiliu redaktorov, ktorí odvádzajú profesionálnu prácu. „Jej hlavným problémom je už dlhodobo Smer-SD, ktorý má prostredníctvom svojich nominantov v mediálnych radách na vysielanie RTVS vplyv. Nehovoriac o tom, ako negatívne až zastrašujúco musia pôsobiť na jej redaktorov premiérove nadávky novinárom do špinavých protislovenských prostitútok,“ uvádza Sulík.

Podľa predsedu najsilnejšej opozičnej strany dnes, keď sledujeme pozvoľný úpadok Smeru-SD a zároveň rastie zápas koaličných strán o vplyv v RTVS, bude ešte viac záležať na odvahe a súdržnosti redaktorov, aby zásady vyváženosti a objektívnosti zo spravodajstva RTVS celkom nezmizli.

„Strana SaS sa zapojí do diskusie týkajúcej sa voľby nového generálneho riaditeľa RTVS a bude tvrdým kritikom všetkých snáh dosadiť do jej čela submisívnu figúrku, ktorá Slovenskú televíziu a Slovenský rozhlas znormalizuje do podoby vyhovujúcej stranám vládnej koalície. Situácii, ktorú dobre poznáme z čias mečiarizmu, treba zabrániť,“ uzatvára europoslanec a šéf liberálov Richard Sulík.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.