Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
24.02.2017, 10:41

Horná Dolná sa vracia na obrazovky. Nové časti nahradia Divoký Zapadákov

Premiérové časti začne Markíza vysielať od polovice marca.

Horná Dolná sa vracia na obrazovky. Nové časti nahradia Divoký Zapadákov
Zdroj: TV Markíza

Premiérové časti Hornej Dolnej začne televízia Markíza vysielať od pondelka 13. marca. Priestor v programovej štruktúre dostali vo svojom tradičnom vysielacom čase po hlavných spravodajských reláciách.

Komediálny seriál vysiela Markíza od 6. januára 2015. Je to zatiaľ najúspešnejší pôvodný seriál posledných rokov a na obrazovkách Markízy býval v oboch hlavných cieľových skupinách divákov suverénne najsledovanejším programom dňa.

V pondelkovom hlavnom vysielacom čase tak Horná Dolná nahradí Divoký Zapadákov, ktorý divákov nezaujal. Ten Markíza nasadila do vysielania od 6. februára a prime time doplnila premiérovými časťami Kredenca a skeč šou Kávomat - Miestny úrad Hodrušany. Divákov však humorný trojboj neoslovil a Divoký Zapadákov ani Kávomat nedosiahli sledovanosť premiér iných seriálov.

​Prvá časť Divokého Zapadákova dosiahla sledovanosť len 7,3 percenta a podiel necelých 20 percent, sledovanosť druhej časti už klesla na 5 percent a podiel necelých 14 percent. Následne vysielanému Kredencu klesla sledovanosť na 4,2 percenta s podielom 13,6 percenta a Kávomat dosiahlo podiel pod 11 percentami. Divoký Zapadákov aj Kávomat - Miestny úrad Hodrušany tak postihne rovnaký osud ako komediálny seriál Atletiko Cvernofka, ktorý vysielala televízia vlani na jeseň.

Po Hornej Dolnej dostane priestor ôsma séria reality šou Farma, ktorá odštartuje vo štvrtok 9. marca. Pondelkové večery budú o 22:50 uzatvárať premiérové časti Kredencu.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.