Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
07.03.2017, 10:54

Téma dňa zažije hviezdnu chvíľu. Vladimír Mečiar prehovorí na TA3 o amnestiách

Vladimír Mečiar v TA3 prehovorí o kontroverzných amnestiách spred 19 rokov.

Téma dňa zažije hviezdnu chvíľu. Vladimír Mečiar prehovorí na TA3 o amnestiách
Zdroj: TASR/Vladimír Benko

Večerná diskusia na TA3 Téma dňa zažije dnes hviezdnu chvíľu. Do relácie príde Vladimír Mečiar aby prehovoril o kontroverzných amnestiách spred 19 rokov. Vyhlásil ich 3. marca 1998 ako zastupujúci prezident Slovenskej republiky, mali za cieľ amnestovať páchateľov únosu Michala Kováča mladšieho a zmareného referenda z roku 1997. 

Téma dňa sa začína o 19:50, dnešnú diskusiu bude moderovať Peter Bielik. Pozvanie prijal okrem trojnásobného expremiéra aj Béla Bugár, predseda koaličného MOSTa-Híd. Reláciu bude televízia vysielať naživo. 

Téma zrušenia amnestií sa dostala do centra pozornosti po premiére filmu Únos. Novinka scenáristky a režisérky Mariany Čengel Solčanskej vypredala počas prvého víkendu kiná na celom Slovensku, film si nenechalo ujsť vyše 70 tisíc divákov. Premiéra prekonala úspech filmov Červený kapitán a Všetko alebo nič, dvoch najnavštevovanejších slovenských filmov posledného obdobia. 

Krátko po premiére vznikla online podpisová akcia pod záštitou VIA IURIS za zrušenie Mečiarových amnestií, ktorú občianske združenie organizuje na stránke SomZa.to. O dva týždne 21. marca sa začína parlamentná schôdza, na ktorej budú o amnestiách rozhodovať poslanci NRSR.

Jeden z najpamätnejších momentov Vladimíra Mečiara v televízii. Sľuboval odchod, no definitívne sa z verejného života stiahol až po roku 2010.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.