Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
07.03.2017, 13:24

Kultová "Sedmička" sa vracia na obrazovky. Aj s Lasicom či Kňažkom

Najznámejšia relácia glosujúca udalosti týždňa dostala po rokoch opäť priestor v TV JOJ.

Kultová "Sedmička" sa vracia na obrazovky. Aj s Lasicom či Kňažkom
Zdroj: TV JOJ

Politická satira Sedem s moderátorkou Elenou Vacvalovou a glosátormi Oľgou Feldekovou, Milanom Kňažkom, Milanom Lasicom a Mariánom Leškom sa vracia na obrazovky televízie JOJ. Prvá časť relácie uzrie svetlo sveta vo štvrtok 23. marca o 22. hodine po premiérovej časti Inkognita, kde nahradí reprízovú časť Inkognita. Politický formát bude mapovať dianie na politickej scéne za posledných sedem dní, natáčať sa bude vždy v ten deň, kedy sa bude vysielať.

Zdroj: TV JOJ

Podľa vyjadrenia JOJ tento typ relácie na Slovensku dlhodobo chýbal, v televíziách absentoval formát, ktorý by dianie okolo nás pomenovával pravými slovami. "Teší nás, že opäť môžeme priniesť divákom kvalitnú zábavu. Formát Sedem bude mapovať sedem dní aktuálneho diania v spoločnosti. Diváci sa môžu tešiť na moderátorku Elenu Vacvalovú a glosátorov Milana Lasicu, Milana Kňažka, Oľgu Feldekovú a Mariána Leška," hovorí Marcel Grega, riaditeľ JOJ Group.

Televízia nemá dôvod meniť osvedčený a fungujúci princíp "Sedmičky". Divákov svojím britkým humorom a postrehmi bude opäť zabávať moderátorka Elena Vacvalová s osvedčenou štvoricou glosátorov, ktorí už podpísali s televíziou zmluvy. Režisérom relácie je Peter Baláž, ktorý režíruje spravodajstvo TV JOJ.

O relácii:

Sedem s.r.o. (uvádzaná aj ako 7edem s.r.o.) bola pôvodne humoristická relácia televízie Markíza, v ktorej sedem osobností glosovalo udalosti týždňa. Reláciu na začiatku moderoval Róbert Beňo, neskôr ho nahradila Elena Vacvalová. Markíza politickú satiru vysielala v utorky o 22:30 od roku 2001 až do konca roka 2008, kedy odvysielala poslednú silvestrovskú časť. Markíza ešte pred ukončením relácie presunula jej vysielanie do neskorých časov. Náhle stiahnutie formátu z obrazoviek vyvolalo kontroverzné reakcie, hovorilo sa o možnom vplyve vtedajšej vládnej garnitúry a potláčaní politických tém, ktoré sa objavovali iba vo webových archívoch TV Markíza.

Zdroj: TV Markíza

Reláciu tesne po zrušení prebrala konkurenčná televízia JOJ. Zmenila jej názov na Sedem, čo označuje sedem dní v týždni a znížila počet hostí na päť. Reláciu vysielala TV JOJ do apríla 2011, kedy ju, podobne ako Inkognito, stiahla z obrazovky pre nedostatočnú sledovanosť. Program sa presunul aj s moderátorkou a glosátormi do rádií a divadiel, a teraz sa opäť vracia na obrazovky JOJ.

Zdroj: archív Stratégií

V relácii sa počas jej existencie objavili aj také osobnosti ako už zosnulí Julo Satinský a Stano Radič, do kresiel glosátorov zasadli aj Marián Geišberg, Kamila Magálová, Boris Filan, Milan Markovič či Stano Dančiak. Nechýbala ani Eva "Evita" Urbaníková a úlohu glosátorky si vyskúšala aj Adela Banášová.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.