Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
08.03.2017, 09:15

Mečiar priniesol TA3 najvyšši televízny podiel v roku

Vladimír Mečiar prilákal k včerajšej diskusnej relácii Téma dňa na spravodajskej televízii TA3 výrazne nadpriemerný počet divákov.

Mečiar priniesol TA3 najvyšši televízny podiel v roku
Zdroj: Ta3.com

Včerajšia diskusná relácia Téma dňa na TA3 prilákala k obrazovkám výrazne nadpriemerný počet divákov. Okrem expremiéra bol hosťom relácie Béla Bugár (MOST - Híd), moderátorom bol Peter Bielik. 

Vladimír Mečiar a debata o amnestiách získala podľa informácií Stratégií 83 tisíc divákov v komerčnej cieľovej skupine 12 - 54, rating 2,6 a až 7,1 % podiel z tých, ktorí mali včera večer zapnutý televízor. Televízia v tlačovej správe uviedla čísla z univerzálnej cieľovej skupiny 12+, kde mala mať relácia 246 tisíc divákov, trhový podiel 11,1 % a bola treťou najsledovanejšou na trhu. 

Utorková Téma dňa výrazne pomohla celodennému podielu stanice, denný podiel TA3 v roku 2017 je okolo dvoch percent. Včera bol 3,65%, najvyšší v roku. Pre spravodajskú televíziu sú také čísla mimoriadne dobré. 

Aktuálnu politickú tému zrušenia Mečiarových amnestií - Národná rada bude o ich zrušení hlasovať o dva týždne - pomohol dostať do stredu aj záujmu nový film o udalostiach spred 19 rokov. Únos mal premiéru minulý štvrtok, počas otváracieho víkendu ho videlo najviac divákov v histórii slovenskej kinematografie. Do kín naň prišlo takmer 70 tisíc divákov. 

​Televízia obyčajne sledovanosť svojich relácií nekomunikuje, výnimkou sú mimoriadne udalosti, po ktorých sa pochváli tlačovou správou. Téma dňa bola podľa našich informácií v tomto roku len raz medzi desiatimi najsledovanejšími reláciami televízie v príslušnom týždni, s ratingom na úrovni jedného percenta a podielom na dvoch percentách. 

TA3 v tlačovej správe hovorí, že relácia bola druhou najsledovanejšou reláciou v jej histórii mimo parlamentných volieb v rokoch 2012 a 2016. Zároveň sa Téma dňa s podielom na trhu 24,2 % v primetime stala v cieľovej skupine A status s VŠ (top manažéri) - jednotkou na trhu. Rekordy dosahovala podľa tlačovej správy aj internetová stránka televízie www.ta3.com, ktorá mala najvyššiu návštevnosť za posledných 12 mesiacov.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.