Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
16.09.2021, 14:50

Návšteva pápeža Františka na Slovensku: Najsledovanejšia bola svätá omša zo Šaštína

RTVS odvysielala zo štvordňovej návštevy pápeža Františka 20 hodín živého vysielania.

Pápež František
Zdroj: TASR/R. Hanc

RTVS priniesla divákom zo štvordňovej návštevy pápeža Františka 20 hodín živého vysielania, priamych prenosov, či mimoriadnych štúdií. Na pokrývaní tejto významnej udalosti sa podieľalo takmer 500 ľudí – moderátorov, redaktorov, kameramanov, dramaturgov či technického štábu z televízie a rozhlasu. RTVS využila spolu 13 štúdií, 9 prenosových vozov, 15 satelitných vozov, 86 prenosových a 56 spravodajských kamier.

Vysielanie priamych prenosov z návštevy pápeža si nenechali ujsť ani televízni diváci. V nedeľu 12. septembra si prílet pápeža Františka na Slovensko po 15.00 h na Jednotke pozrelo 243-tisíc divákov v širšej cieľovej skupine divákov vo veku nad 12 rokov. Večerný exkluzívny rozhovor s kardinálom Jozefom Tomkom si na Jednotke zaplo 327-tisíc divákov.

Pondelňajšie dopoludňajšie mimoriadne vysielanie z Dómu sv. Martina v Bratislave si na Jednotke pozrelo 148-tisíc divákov, popoludňajší program si zaplo 142-tisíc divákov a Ekumenické stretnutie na Apoštolskej nunciatúre v Bratislave si pozrelo 152-tisíc divákov.

Utorkovú Bohoslužbu z Prešova si na Jednotke pozrelo 211-tisíc divákov, pápežovu návštevu košického sídliska Luník IX. sledovalo 249-tisíc divákov a stretnutie pápeža Františka s mladými prilákalo podvečer k obrazovkám 278-tisíc divákov.

Svätú omšu zo Šaštína si v stredu nenechalo ujsť až 442-tisíc divákov a prenos sa stal najsledovanejším nespravodajským programom dňa. Rozlúčkový ceremoniál s pápežom na bratislavskom letisku sledovalo 358-tisíc divákov. Zaujali aj popoludňajšie mimoriadne štúdiá, ktoré si zaplo 306-tisíc a 249-tisíc divákov.

„Ďakujem všetkým kolegom, ktorí sa niekoľko týždňov poctivo pripravovali na túto veľkú udalosť. Som rád, že sme divákom a poslucháčom mohli priniesť množstvo hodín priamych prenosov i duchovných programov a ukázali sme jedinečné zábery zo všetkých verejných krokov pápeža na Slovensku. Som hrdý, že práve RTVS mohla túto historickú návštevu sprostredkovať do celého sveta a že veľké úsilie a námaha zamestnancov RTVS vyústila v pútavé štvordňové vysielanie plné unikátnych záberov a zaujímavých informácií, ktoré zazneli v televízii aj rozhlase,“ povedal generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.

Zdroj dát: PMT/KANTAR SLOVAKIA. Dáta sú uvedené v meraní LIVE + VOSDAL + HOSTIA. 

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.