Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
10.03.2017, 16:32

Panelák je späť. Pozrite si, o čom budú prvé časti

Panelák nahradí od konca marca Prázdniny.

Panelák je späť. Pozrite si, o čom budú prvé časti
Zdroj: TV JOJ

Ako sme vás už v Stratégiách informovali, televízia JOJ sa rozhodla po takmer dvojročnej odmlke opäť vrátiť rodinný seriál Panelák na televízne obrazovky. Na začiatku januára začala televízia stavať nové ateliéry v Rači a v piatok 20. januára odštartovalo nakrúcanie nových častí. Réžie a koordinácie sa ujal scenárista a otec Paneláku Andy Kraus.

Nová 16. séria Paneláku sa vracia na obrazovky v stredu 29. marca. Prvé dve časti uvedie JOJ o 20:35, vo vysielacej štruktúre nahradí Panelák úspešný seriál Prázdniny, ktorý sa uzavrie týždeň predtým svojou poslednou 10. epizódou.

Návrat a Prekvapenie

Do života najznámejších obyvateliek paneláka, Ivany (Diana Mórová) a jej dcéry Terezky (Sabrína Grláková), sa vráti nenávidená svokra (Hana Gregorová). Prinesie nielen spoločný biznis, ale aj nového muža, ktorý jej neveste poriadne zamotá život.

V prvých dvoch častiach Návrat a Prekvapenie sa v Ivaninej domácnosti po rokoch zjaví svokra Jarmila Švehlová. Prichádza s ponukou, ktorú Ivana nemá šancu odmietnuť. Jarmila sa stane novou majiteľkou baru a s ľahkosťou dáva Imrovi aj Angie výpoveď. Ivane sa to ani trochu nepáči, ale nemôže s tým nič urobiť.

Oproti baru si otvorila ordináciu nová zubárka Timea Kiršner, ktorá je nielen dobrá zubárka, ale aj ukecaná a mimoriadne vtipná osoba, ktorá má samých prominentných klientov.

Do paneláku pribudli aj noví obyvatelia  - čerstvý penzista Igor Molnár s manželkou Olinkou, do Maslákovho bytu prichádza záhadný a nedostupný Tomy. Musí prijať nový job a okrem toho sa má postarať o malú Paulu, ktorú tu ukrývajú, pretože je v ohrození života.

Osadenstvo doplnia Ingrid a Julo Prieložní. Ich manželstvo bude vystavené skúške, lebo Ingrid podozrieva Jula z nevery. Ingrid trvá na stretnutí s údajnou milenkou svojho manžela a žiada od neho priznanie k nevere.

Zostavu uzatvára sesterské duo Danka a Janka, ktoré potrebujú ďalšiu spolubývajúcu, aby utiahli náklady na bývanie. K sestrám sa nasťahuje nová podnájomníčka Lea, ktorá ich hneď premenuje na Pamelu a Bridget.

O seriáli:

Scenár: Andy Kraus, Michaela Materáková, Radka Reviláková
Réžia: Andy Kraus, Viktor Csudai, Roman Fábian
Hrajú: Diana Mórová, Hana Gregorová, Jakub Prachař, Lucia Lapišáková, Marcel Ochránek,  Milo Kráľ, Hana Letková, Vlado Černý, Natália Germániová, Anna Nováková, Broňa Kováčiková, Mirka Partlová, Braňo Bystriansky, Marián Miezga, Zuzana Vačková, Matej Landl, Danica Jurčová, Robo Jakab, Lujza Garajová Schrameková, Juraj Rašla a ďalší.
Detskí predstavitelia: Sabrína Grláková (Terezka), Miška Javorčeková (Miška), Katarína Krajčovičová (Mirka), Samko Papp (Adam), Sárka Suchovská (Paula)

Prvá klapka seriálu Panelák padla v januári 2008, pričom prvá epizóda bola na Joj-ke odvysielaná 18. februára 2008 o 21:15. Prvým hudobným hosťom bola skupina Desmod, ktorá naspievala úvodnú pieseň Lavíny. Finálna epizóda seriálu bola odvysielaná 17. júna 2015 o 20:30.

Za sedem a pol roka sa dovedna natočilo 15 sérií, čo bolo spolu 1309 epizód. Trvalo to 1592 natáčacích dní, čo je zhruba 25 tisíc hodín. Na seriáli spolupracovalo vyše 100 ľudí, vystriedalo sa 10 režisérov. Skutočný Panelák, ktorý bolo v seriáli zvonku vidieť, sa nachádza v Bratislave na Geologickej 24.

Denný seriál začala vysielať televízia o 21:15, reprízy sa vysielali o 17:15. Neskôr sa jeho vysielací čas vďaka vysokej sledovanosti presunul na 20:30. Od 20. januára 2014 sa začala vysielať 13. séria s mnohými zmenami, novými postavami a hlavne so zmenou žánru, keďže táto séria prinášala omnoho menej dramatických situácií a viac zábavných a komických scénok. Pre zlé ohlasy nastala 28. apríla 2014 zmena a Panelák bol opäť aj dramatický.

Panelák od začiatku pre televíziu Joj vyrábala spoločnosť Továreň 5/7/11 Andyho Krausa a Pavla Boba, ktorý minulý rok nečakane zomrel. Seriál scenáristicky zastrešoval Andy Kraus, ktorý sa podieľa aj na príprave nových častí.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.