Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
22.03.2017, 00:00

Nová šou Záhady tela nahradí Zem spieva. Súťažiť v nej budú celebrity

V piatich súťažných kolách otestuje moderátor ich vedomosti.

Nová šou Záhady tela nahradí Zem spieva. Súťažiť v nej budú celebrity
Zdroj: Talpa

Nová zábavno-súťažná šou verejnoprávnej televízie Záhady tela je rodinným kvízom, ktorý obsahuje množstvo informácií, zábavných faktov, ale aj prekvapivých mýtov o ľudskom tele. Divák si môže otestovať, koľko toho o ľudskom tele vie a dozvie sa aj nové informácie.

Každá časť pozostáva z piatich súťažných kôl, kde otestuje moderátor vedomosti súťažiacich celebrít. Súperiť budú dve celebritné dvojice a publikum si vyberie, v ktorom tíme chce byť a spoločne budú súťažiť o zdravé ceny. Správnu odpoveď má možnosť tipovať aj publikum.

"Odpoveď sa všetci dozvedia z dokrútky, kde lekárka divákom ozrejmí, ktorá odpoveď je správna a jednoduchou formou vysvetlí, prečo je to tak. Táto šou má vyzbrojiť divákov kľúčovými vedomosťami o ľudskom tele, ktoré sa dozvedia zábavnou, zrozumiteľnou formou," hovorí o novej šou Juraj Kadáš, PR manažér RTVS. Moderátora relácie zatiaľ televízia intenzívne hľadá.

Jednotka odštartuje Záhady tela v sobotu 22. apríla. Nová šou vystrieda v sobotňajšom prime time folklórnu šou Zem spieva, ktorá sa skončí 8. apríla veľkým finále.

Záhady tela je licencovaný formát spoločnosti Talpa s názvom Body Talk, ktorý RTVS zakúpila za 65 194 eur. Verejnoprávna televízia nakrúti jedenásť 80-minútových častí, pričom súčasťou licencie je odvysielanie jednej premiéry a dvoch repríz relácie mimo prime time od 20:00 do 24:00.

V Holandsku začala v roku 2012 vysielať Body Talk televízia SBS6 pod názvom De Lijf Show a postupne priniesla viacero sérií. Formát predala spoločnosť Talpa aj do ďalších krajín - do Nemecka, na Ukrajinu a do Číny. RTVS s Talpou spolupracuje už dlhodobo. Najznámejší licencovaný formát je Milujem Slovensko, k ďalším patria Čo ja viem, ale aj nie je veľmi úspešný Strom želaní.

Podobný formát vysiela dlhodobo napríklad aj Česká televízia. Reláciu Zázraky prírody moderuje Maroš Kramár a štyri celebrity hádajú odpovede na šesť otázok z rôznych odvetví prírody. Tento rok pribudli aj štyri časti relácie Tajemství tela, ktorá zábavným spôsobom odhaľovala schopnosti ľudského tela.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.