Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
28.03.2017, 10:34

Účastníci reality show žili rok v lese. Štúdio im nepovedalo, že sa už nevysiela

23 účastníkov sa snažilo vybudovať fungujúcu komunitu bez technológie a kontaktu s vonkajším svetom.

Účastníci reality show žili rok v lese. Štúdio im nepovedalo, že sa už nevysiela
Zdroj: Channel 4

Reality show Eden spočívala v tom, že sa dvadsaťtri súťažiaci snažia prežiť bez technologických vymožeností rok v lese v škótskych vrchovinách. Televízna stanica Channel 4 ale kvôli klesajúcej sledovanosti prestala show vysielať po štyroch epizódach. Súťažiacim o tom ale nikto nepovedal a tí tak v lese strávili celý rok.

Reality show Eden britskej televízie Channel 4 prebiehala presne rok a skončila 23. marca 2017. Keď sa súťažiaci vrátili domov, čakalo ich nepríjemné prekvapenie - televízia odvysielala len štyri epizódy, ktoré pokryli len prvé tri mesiace pobytu súťažiacich. Na úvodnú epizódu sa pozeralo 1,7 milióna divákov a na poslednú štvrtú už o milión menej. Televízia Channel 4 zvyšné epizódy kvôli prepadu v sledovanosti nevysielala, hoci to podľa vyjadrenia, ktoré dala denníku The Guardian, má stále v pláne. "Eden bol koncipovaný ako reálny experiment a keď sme začali natáčať, nemohli sme vedieť, čo z toho nakoniec bude. Zvyšné epizódy ale ešte tento rok vysielať budeme."

23 účastníkov sa snažilo vybudovať fungujúcu komunitu bez technológie a kontaktu s vonkajším svetom. To všetko sledovali štyria členovia štábu a niekoľko kamier. Projekt Eden bol zároveň aj sociálnym experimentom. Ak by účastníkom niekto povedal, že sa Eden už nevysiela, ohrozilo by to priebeh experimentu.

Aj ako experiment ale Eden zlyhal. "Videli sme niektorých účastníkov, ako idú na návštevu k neďalekému zubárovi potom, čo ich rozboleli zuby," oznámila denníku Press and Journal miestna obyvateľka Maria MacPherson. Účastníci si tiež mali do tábora pašovať nezdravé jedlo a alkohol.

V priebehu natáčania z Edenu 13 účastníkov dobrovoľne odišlo. Tara Zieleman, ktorá šou opustila ako prvá, sa sťažovala na šikanu od ostatných. Tom Wah po svojom odchode zase publikoval na sociálnej sieti Twitter: "Nebolo to také, ako mi hovorili, že to bude. To, čo vidíte v televíziách, je kravina."

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.