Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
29.03.2017, 15:42

Prokremeľská agentúra ohlásila spoluprácu s TASR. Ten Sputnik, ktorý vo Fínsku museli vypnúť

TASR a prokremeľský Sputnik spúšťajú spoluprácu.

Prokremeľská agentúra ohlásila spoluprácu s TASR. Ten Sputnik, ktorý vo Fínsku museli vypnúť
Zdroj: SPUTNIK/ALEXEI DRUZHININ

Tlačová agentúra slovenskej republiky (TASR) začala spoluprácu s ruskou provládnou agentúrou Sputnik. Sputnik je tlačová agentúra a rozhlasová sieť etablovaná v desiatkach krajín, publikuje v 30 jazykoch a šíri Kremľom podporovanú verziu spravodajstva. 

"TASR spolupracuje s mnohými väčšími, či menšími agentúrami na celom svete. Spolupráca prebieha obyčajne pri výmene obsahu v anglickom jazyku, TASR má stále záujem rozširovať portfólio svojich zdrojov," cituje článok na SputnikNews.com Milana Kolára, šéfredaktora slovenskej štátnej agentúry. 

Sputnik sa v posledných rokoch pokúša etablovať vo viacerých krajinách Európy a sveta, napríklad od roku 2015 aj v Česku. V tomto mesiaci však Rusi museli zavrieť fínsku mutáciu pre nezáujem tamojších čitateľov. Stiahnutie webu bolo označované ako dôkaz, že Fíni našli recept na ruskú propagandu. 

Ruská agentúra v správe tvrdí, že spolupracuje s vyše stovkou veľkých mediálnych spoločností na svete, vymenúva Xinhua, Yonhap, Antara, Aska News, Indo-Asian News Service, Notimex, a Middle East News Agency.

Aktualizované, 30.3.2017 o 12:30

"So žiadosťou o spoluprácu oslovila TASR zmluvná strana. Spolupráca spočíva v sprístupnení v anglickom jazyku písanom spravodajstve. Inými slovami, zmluvné strany majú recipročný prístup k časti svojich spravodajských výstupov. Na základe zmluvy nevyplývajú ani jednej zo zmluvných strán žiadne finančné ani nefinančné plnenia. TASR má takéto zmluvy o spolupráci uzatvorené s niekoľkými ďalšími národnými agentúrami a ich spravodajstvo ponúka svojim klientom až po dôkladnom redakčnom zvážení," povedal pre Stratégie.sk Milan Kolár. 

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.