Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
30.03.2017, 14:12

Kauza spolupráce TASR a prokremeľského Sputnika: TASR odstupuje od zmluvy

Informácie z agentúry Sputnik oddnes nie sú medzi zdrojmi spravodajstva Tlačovej agentúry SR.

Kauza spolupráce TASR a prokremeľského Sputnika: TASR odstupuje od zmluvy
Zdroj: Reuters

Vedenie TASR sa v uplynulých 24 hodinách opätovne dôsledne venovalo obsahu zmluvy medzi TASR a ruskou informačnou agentúrou Sputnik. Konštatovalo, že počas jednomesačného trvania zmluvy nebola z jej databázy prevzatá žiadna informácia do servisov TASR.

TASR sa teda ani v najmenšom nespreneverila svojmu základnému poslaniu, ale pre odstránenie akýchkoľvek pochybností sa rozhodla spustiť proces odstúpenia od zmluvy, čím dáva najavo, že informácie z ruskej informačnej agentúry Sputnik počnúc dnešným dňom nie sú medzi zdrojmi, ktorými sa zaoberá spravodajstvo.

​TASR využíva desiatky zahraničných zdrojov, ktoré v súčasnosti ešte pred vydaním preveruje viac ako kedykoľvek predtým. Agentúrne spravodajstvo tlačovej agentúry je vyvážené, pluralitné a objektívne a rešpektuje právo na informácie v demokratickej spoločnosti bez ohľadu na vek, pohlavie, rasu, farbu pleti, vieru a náboženstvo, politické či iné zmýšľanie, národný alebo sociálny pôvod, príslušnosť k národnostnej menšine alebo etnickej skupine, zdravotný stav, majetok, rod alebo iné postavenie. 

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.