Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
31.03.2017, 10:27

V pozícii kandidátky na šéfku RTVS si viem predsaviť Ťapákovú, vraví Václav Mika

Blížia sa voľby na nového generálneho riaditeľa RTVS, kandidáti budú môcť čoskoro predkladať svoje prihlášky.

V pozícii kandidátky na šéfku RTVS si viem predsaviť Ťapákovú, vraví Václav Mika
Zdroj: archív

Blížia sa voľby na nového generálneho riaditeľa RTVS. Súčasnému šéfovi Václavovi Mikovi končí funkčné obdobie k 1. augustu tohto roka. Výbor NR SR pre kultúru a médiá zverejní presne o týždeň, 7. apríla, výzvu na predkladanie prihlášok. Kandidáti budú môcť do 10. mája doručiť svoje prihlášky.

V súvislosti s kandidatúrou na šéfa verejnoprávnej televízie sa hovorí o Jaroslavovi Rezníkovi, šéfovi TASR a dvojnásobnom kandidátovi na post riaditeľa RTVS, o súčasnom riaditeľovi televízie Václavovi Mikovi a Zuzane Ťapákovej, bývalej riaditeľke televízie Markíza.

Ťapáková už viacerým médiám potvrdila, že zvažuje kandidatúru na šéfku RTVS. Jej ambície však ovplyvnila kauza okolo "drahého predsedníctva", ktorá prepukla práve za jej pôsobenia na Ministerstve zahraničných vecí a európskych záležitostí SR. Ťapáková si uvedomuje, že voľba riaditeľa verejnoprávnej televízie je politická záležitosť a celú mediálnu kauzu považuje za vykonštruovanú. Zároveň zvažuje, že svoje meno očistí právnou cestou.

"Podala som trestné oznámenie za poškodenie  môjho mena a dobrej povesti a žaloby sú v procese," vyjadrila sa Ťapáková v denníku Nový čas s tým, že žaloby nebude bližšie špecifikovať. Pred kandidatúrou na šéfku RTVS má veľký rešpekt a nechce ju podceňovať. "Radím sa najmä o koncepčných, finančných a programových veciach," dodala.

Súčasný riaditeľ Václav Mika si na prípadný súboj trúfa. "V pozícii kandidátky si ju viem predstaviť," uviedol stručne Mika pre Nový čas. Kandidáti na post šéfa televízie musia k prihláške priložiť aj projekt riadenia a rozvoja RTVS. Václav Mika sa v rozhovore pre Stratégie vyjadril, že voľby by mali zohľadňovať aj to, v akom stave sú po piatich rokoch verejnoprávne médiá a aký koncept kandidáti pripravia. "Neostáva mi nič iné, len sa spoliehať na to, že ak do súboja kandidátov pôjdem, tak chcem byť čo najlepšie pripravený. Chcem mať za sebou výsledky, ktoré sú preukázateľné a nespochybniteľné a tak isto pripraviť projekt, ktorý je nielen kontinuitou, ale aj výzvou na ďalšie obdobie," zhodnotil Mika.

O úlohách a limitoch verejnoprávnej televízie bude hovoriť Václav Mika na konferencii Living on the edge zameranej na český a slovenský mediálny a marketingový trh. V zaujímavej diskusii sa stretne aj s riaditeľmi ďalších televízií - Marcelom Gregom (JOJ), Marekom Singerom (Prima) a Štěpánom Woldem (Óčko), kde budú hovoriť o tom, ktoré tri fakty ovplyvnia televíziu v budúcnosti a ako sa s nimi vyrovnať čo najlepšie.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.