Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
03.04.2017, 12:31

Najviac poslucháčov má rádio Expres. Rástlo Rádio Slovensko a Europa 2

Rádio Jemné si zvýšilo trhový podiel, Regine padol. Vyplýva to z najnovšieho prieskumu Radioprojekt.

Najviac poslucháčov má rádio Expres. Rástlo Rádio Slovensko a Europa 2

Spoločnosť MEDIAN SK realizuje prieskum počúvanosti rádií o roku 2009. Výsledky prieskumu Radioprojekt za obdobie november až december minulého roka a január až marec tohto roka zverejnila vo svojej dnešnej správe.

Z výsledkov prieskumu v parametri "počúval posledný týždeň" vyplýva, že celkovo počúva rádio 3,9 milióna poslucháčov, čo predstavuje 88 percent ľudí vo veku 14 - 79 rokov. Každý deň si naladia rádio 3 milióny ľudí, ktorí ho počúvajú viac ako tri hodiny.

Prvú priečku v počúvanosti si napriek miernemu poklesu voči poslednej vlne prieskumu udržiava Expres. Respondenti uviedli, že za posledný týždeň počúvalo Expres 1,5 milióna ľudí (34,4 %), na druhej priečke je Rádio Slovensko s 1,3 miliónmi poslucháčov (29,3 %) a trojkou je Fun rádio s 992 tisíc poslucháčmi (22,2 %). Nasledujú Jemné, Europa 2, Regina a Vlna.

Čo sa týka trhového podielu, na prvých troch priečkach nenastali žiadne zmeny. Na štvrtú priečku však zo šiestej vyskočili Jemné, ktoré si zvýšili trhový podiel o 0,3 bodu na rovných 8 %. Naopak, zo štvrtej pozície na šiestu klesla Regina, ktorej trhový podiel sa znížil z 8,2 % na 7,7 %.

Zdroj: MEDIAN SK, RADIOPROJEKT, XII.-II./2017

​Z rozhlasových sietí vedie Slovenský rozhlas (RTVS). So svojimi šiestimi okruhmi má počúvanosť 41,4 %. Radio Services so 4 stanicami je s počúvanosťou 38,8 % na druhej priečke, trhovou trojkou je Fun Media group s 21,4 % počúvanosťou.

Zdroj: MEDIAN SK, RADIOPROJEKT, XII.-II./2017

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.