03.04.2017, 15:00

Polícia je na Facebooku. Pomáhať a chrániť bude cez novú fanpage

Polícia Slovenskej republiky dnes spustila svoju stránku na Facebooku. Je na facebook.com/policiaslovakia.

Polícia je na Facebooku. Pomáhať a chrániť bude cez novú fanpage
Zdroj: Facebook

"Chceme verejnosti ukázať skutočné fungovanie Policajného zboru. Práca policajtov nie je iba o udeľovaní pokút, ale o mnohých iných činnostiach, ktoré sa k verejnosti nedostávajú," povedal pre Stratégie David Púchovský z oddelenia komunikácie a prevencie ministerstva vnútra.

Polícia Slovenskej republiky dnes spustila svoju stránku na Facebooku. Na facebook.com/policiaslovakia získala za prvý deň už tisíce fanúšikov. Facebookovú komunikáciu budú mať na starosti komunikačné oddelenia všetkých útvarov Policajného zboru Slovenskej republiky.

Zdroj: Facebook

Medzi prvými príspevkami sú fotografie a príbehy policajtov, ktorí zachránili život žene v bezvedomí v Martine, informovali aj o obvinení mladého vodiča z Lipan po víkendovej tragickej nehode alebo divokej jazde opitého vodiča. K spolupráci už vyzvali aj používateľov sociálnej siete. 

"Na jednej strane ide o prezentáciu našej práce, na druhej strane o poskytovanie aktuálnych informácií o závažných nehodách, závažných trestných činoch a podobne. Facebook môže byť aj cestou spolupráce s verejnosťou, ktorá sa často podieľa na objasňovaní trestnej činnosti, ako napríklad v prípade pátrania po osobách. Už v prvý deň sme našich prvých čitateľov vyzvali k nahlasovaniu úsekov, kde by sa podľa nich mala zorganizovať dopravná kontrola. V podobnej vyzývavej komunikácii budeme pokračovať," doplnil Púchovský. 

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.