10.04.2017, 10:22

Víkendová sledovanosť: Piatok patril Básnikom, v sobotu žilo Slovensko folklórom

Celkovým lídrom víkendu boli najnovší Básnici, porazili aj finále Zem spieva či štandardne silný nedeľňajší prime time.

Víkendová sledovanosť: Piatok patril Básnikom, v sobotu žilo Slovensko folklórom
Zdroj: RTVS

V piatok uviedla JOJ nových, už šiestych básnikov Ladislava Pecháčka a Dušana Kleina. Príbehy kamarátov zo strednej školy zaujali divákovi aj po dvanástich rokoch. Nové príbehy Štěpána, Kendyho a Karasa boli najsledovanejším programom dňa aj celého víkendu. Komédiu Ako básnici čakajú na zázrak si pozrelo 8,2 percenta divákov a JOJ dosiahla podiel 24,6 percenta. Farma na Markíze si voči minulému týždňu polepšila a dosiahla 21,5 percenta. Odovzdávanie národných filmových cien Slnko v sieti na Jednotke dosiahlo 6,7 percentný podiel.

Lídrom sobotňajšieho večera bolo z nespravodajských relácií finále Zem spieva. Štvorhodinový priamy prenos si pozrelo 7,6 percenta divákov a Jednotka dosiahla 22,6 percentný podiel. Finálový večer folklórnej šou bol podľa očakávania najsledovanejšou epizódou, pozrelo si ho 583 tisíc divákov nad 12 rokov. Všetkých 10 častí sledovalo v priemere 507 tisíc divákov a Zem spieva sa tak stala najúspešnejším pôvodným formátom na slovenskom televíznom trhu za posledných 10 rokov.

Zdroj: RTVS

​Z filmovej ponuky na ostatných staniciach dosiahol triler Londýn v plameňoch na Markíze 18 percent, rodinná komédia Ako si vycvičiť draka 2 na JOJ si pripísala 17,7 percenta. Najsledovanejšími sobotňajšími reláciami boli spravodajské relácie na JOJ.

Prekvapením nedeľňajšieho prime time bol pokles sledovanosti šou Tvoja tvár znie povedome. Šieste kolo malo 7,8 percentnú sledovanosť, čo je o bod menej ako minulý týždeň, v podiele zaznamenala Markíza necelých 25 percent. Šou sa tak priblížila historickému seriálu 1890 na JOJ, ktorý dosiahol sledovanosť 7,4 percenta a podiel necelých 19 percent. Tajné životy na Jednotke sledovalo 5,1 divákov pri podiele 12,3 percenta. V univerzálnej cieľovej skupine divákov nad 12 rokov bol však seriál najsledovanejším programom dňa.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.