Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
11.04.2017, 21:05

Towercom rokuje s Markízou. Televízia sa má vrátiť do terestriálu, nebude však zadarmo.

Zmeny majú nastať v druhom polroku.

Towercom rokuje s Markízou. Televízia sa má vrátiť do terestriálu, nebude však zadarmo.
Zdroj: archív

Televízia Markíza začiatkom tohto roka opustila terestriálne, free-to-air vysielanie. So spoločnosťou Towercom sa rozlúčila aj v rámci spolupráce s platenou Plustelkou. Dnes, po necelom polroku, prichádza spoločnosť Towercom s vyhlásením, že s Markízou rokuje opäť. Témou nie je bezplatné DVB-T vysielanie, ale spoplatnená časť služieb spoločnosti Towercom - známe ako Plustelka. Na konferencii LOTE 2017 (Living on the edge) to potvrdil aj generálny riaditeľ spoločnosti Towercom Ivan Peschl. Na otázku moderátora Bohuslava Mäsiarčika, ako sa Towercom vysporiadal s odchodom Markízy z terestriálu, šéf Towercomu odpovedal: "Rozhodnutie televízie Markíza bolo motivované najmä tým, že sa rozhodla byť platenou televíznou službou. My sme to museli nejakým spôsobom akceptovať. Sú vždy dvaja partneri a ak sa obe strany nevedia dohodnúť, neostávalo nám nič iné len to akceptovať. Zároveň by som vám chcel povedať, že naše rokovania s Markízou pokračujú stále ďalej a rozprávame sa o tom, že by Markíza bola súčasťou platenej služby Plustelka. Neberieme to ako definitívu, naopak sme presvedčení, že v krátkom čase, v druhom polroku Markíza príde do Plustelky." Na otázku spresnenia termínu, generálny riaditeľ Ivan Peschl odpovedal: "My môžme len potvrdiť, že máme pozitívne diskusie s Markízou, nič nie je uzavreté, ale sme celkom ďaleko v rokovaní."

Towercom ponúka v rámci svojho akciového balíčka v cene od 2,99 eur mesačne osemnásť staníc. Súčasťou ponuky je okrem ČT 1 a ČT 2 aj Prima Plus, JOJ, JOJ Cinema, dokumentárne stanice Viasat: history, nature, eplore, hudbnú stanicu pre seniorov Senzi, kanály pre deti, športové stanice a kanály pre dospelých. Akciová ponuka platí pri predplatení služby na dvanásť mesiacov vopred. Cena platených extra programov Plustelky pri platbe za menej ako 12 mesiacov je 5,99 eur mesačne.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.