Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
15.04.2017, 10:53

Teaser nových Hviezdnych vojen je vonku. Neprezradí však nič z deja

Na predstavení upútavky vzbudila emócie princezná Leia. Jej predstaviteľka vlani nečakane zomrela.

Teaser nových Hviezdnych vojen je vonku. Neprezradí však nič z deja
Zdroj: LucasFilm

Tri tisícky šťastných fanúšikov uvidelo včera, 14. apríla, v americkom Orlande prvýkrát upútavku k novej epizóde vesmírnej ságy Hviezdne vojny. Ôsmy diel nazvaný Star Wars: Posledný z Jediov (Star Wars: The Last Jedi) bude mať premiéru tento rok 15. decembra. V americkom Orlande sa v týchto dňoch konajú oslavy 40. výročia uvedenia prvej časti tejto sci-fi série, ktorá mala premiéru v máji 1977.

Prezentácie dvojminútovej upútavky na novú epizódu Hviezdnych vojen sa zúčastnili aj niektorí z jej tvorcov a hercov. Bol medzi nimi aj režisér a scenárista snímky Rian Johnson, herci Mark Hamill, Daisy Ridley či John Boyega. Teaser, ktorý bol premietnutý dvakrát za sebou, neodhalil vôbec nič z deja nových dobrodružstiev.

Zdroj: LucasFilm

"Píše tak dobre, ako režíruje. Napísal neuveriteľné ženské postavy, silné a nezávislé. A okrem toho má zmysel pre humor," pochválila režiséra a autora scenára šéfka produkčnej spoločnosti LucasFilms Kathleen Kennedyová.

Zdroj: LucasFilm

​Emócie v sále vzbudila princezná Leia, aj keď v upútavke bola vidieť len jej chrbát. Predstaviteľka tejto postavy - Carrie Fisherová - totiž vlani v decembri nečakane zomrela. Natáčanie všetkých scén do poslednej epizódy vesmírnej ságy ale stihla dokončiť.

Zdroj: wikipedia.org
Zdroj: LucasFilm

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.